el freni ile ilgili sorum olacak

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
el freni arkadan kavradığı için sorun varsa da arka disklerde vardır. bunuda yolda seyir halinde iken ( tabi müsait bi yerde ) frene orta sertlikte bastığınızda fren pedalı ayağınıza titreme yapıyorsa eğer ( dikkat abs vuruntusuyla karıştırmayın ) arka diskler eğrilmiştir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkalar kampanaysa kesin soktürüp zımparalat yüzey cam gibi olmuştur bide güzel fren ayarı yaptırırsın

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz yolda giderken direksiyonu birazcık serbest bırak ve sertçe fren yap. eğer aracında ciddi şekilde sarsıntı, titreme varsa disklerde sorun olabilir ama yukarıda da dediğim gibi sanmıyorum... denemeyi yaparken yola dikkat et, zaman zaman yol çömüş oluyor ve frenlerin iyi olsa bile araçta sarsıntı oluyor. düzgün asfaltı olan bir yol bulmaya çalış.

katılıyorum. el freni çekili giderken zarar görmüş olabilir ama sudan zarar görceğini zarar sanmıyorum. ona bakarsanız kilometrelerce yol gidiyoruz birden yağmur yağıyor disklere ve balataya suyun girmemesi imkansız o zmn bu iki parça bozuluyormu hayır.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yol giderken tümünü dikleri balataları o kadar ısıtacak şekilde frenli gitmeyi başabilirseniz yağmur yağınca diskleri eğmeyi de başabilirsiniz :D

arka frenleri bi kontrol ettirmekten bi zarar gelmez

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yol giderken tümünü dikleri balataları o kadar ısıtacak şekilde frenli gitmeyi başabilirseniz yağmur yağınca diskleri eğmeyi de başabilirsiniz :D

arka frenleri bi kontrol ettirmekten bi zarar gelmez

memlekette yaylaya çıkınca inmesi 30 km filan hep yokuş ve virajlı gaza basamıyorsun zaten inerken ayak hep frende inerken ateş gibi oluyor balatalar bu yaz 2-3 kere çıktık bir defasında da deli gibi yağmur yağdı indiğimde balatalardan buhar çıkıyordu ama hiçbirşey olmadı. yani bunlar çok küçük ve en son ihtimaller.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freninin sistemi ayrı diye biliyorum bende..
en azından disk frenlerde, diskin arkasında kampana var.
balata yanmıştır sertleşmiştir artık. büyük ihtimal el freni biraz daha yukarda tutacak yada işlevini yitirmiştir.seviyede farklılık varmı ona bakın duruma göre balata değişimi veya ayar yaptırırsınız.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memlekette yaylaya çıkınca inmesi 30 km filan hep yokuş ve virajlı gaza basamıyorsun zaten inerken ayak hep frende inerken ateş gibi oluyor balatalar bu yaz 2-3 kere çıktık bir defasında da deli gibi yağmur yağdı indiğimde balatalardan buhar çıkıyordu ama hiçbirşey olmadı. yani bunlar çok küçük ve en son ihtimaller.
demekki bişey olmuyomuş :D

james_ümit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah arkadaşlar saolun

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freninin sistemi ayrı diye biliyorum bende..
en azından disk frenlerde, diskin arkasında kampana var.
balata yanmıştır sertleşmiştir artık. büyük ihtimal el freni biraz daha yukarda tutacak yada işlevini yitirmiştir.seviyede farklılık varmı ona bakın duruma göre balata değişimi veya ayar yaptırırsınız.
bu sistem hepsinde yok... bazılarında el freni normal arka balatayı tutuyor... bazılarında da dediğiniz gibi içinde birde kampana oluyor fren diskinin...