El Fren Ayarı freni Tutmayanlar Buraya (CorsaC)

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar el freni tutmayan arkadaşlar buradan ayarlayabilir bnm arabanın tutmuyordu.

zımba gibi oldu. seyir halindeykende araç öne dogru yıgılma yapıyordu şimdi yapmıyor. 4 ü de

eşit tutuyor frenlerin. yapacak arkadaşlar sadece tamirciye gidip ayarlatabilirler...

saygılar

resim silinmiştir üyelerimizi yanlış yönlendirmeyelim.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle fren ayarları arka kampana içinden yapılması gerek düzgün ayar yapıldığında el freni çekilmesi durumunda iki tekerde aynı tepkiyi verir. Resimden olan yada arka frene giden halatın alt kısımdan sıkılması durumunda ise tekerler eşit şekilde durması beklenemez. Aman dikkat bu uygulama kampanaların yanmasına neden olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar el freni tutmayan arkadaşlar buradan ayarlayabilir bnm arabanın tutmuyordu.
zımba gibi oldu. seyir halindeykende araç öne dogru yıgılma yapıyordu şimdi yapmıyor. 4 ü de eşit tutuyor frenlerin. yapacak arkadaşlar sadece 10 anahtar gerekiyor... iyi seyirler...
Süratli giderken sert fren yapmayı hiç denedin mi? (özellikle tatlı virajlarda ;))

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hepsine baktırdım... fren testinede soktum.gayet güzel tm kararında dedi. tamirci bile ayarlayamadı bn yaptım oldu ;) . kampana da herhangi bir ısınma söz konusu degil özellikle kontrol ettim. aracı başkasına sürdürüp rölantide arkadan yürüyerek kontrol ettim kampanaya herhangi bir sürtme sesi var mı diye yok.?? virajda özellikle ilk aklıma gelendi virajda freni kökledim herhangi bir savrulma atma vs. yok tşk. biliyoruz tamircide çalıştık bir süre fazla sıkılınca çıkarabilecek tüm arızaları uyarılarınız için yinede tşk.

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla arka fren ayarı kampanaların içinden yapılıyo. sizin yaptığınız el freni halatının gerginlik ayarı tabi fazla ayarlanınca balatalarda ısınma olabilir. birçok usta halatın gerginlik ayarına bakmadan direk kampanalardan ayar yapıp bırakıyo aslında her fren ayarlanması sırasında önce kampana ayarı sonra halatın gerginlik ayarı yapılması lazım. sizde işe yarayan bu çözüm başkalarında işe yaramayabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli arkadaşım sıkmış olduğun vidanın aynı aracın altında var. İki şekilde bu vidalar. Saygılar.