Ekomax hakkında bilgisi olan varmı?

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ekomax yakıt sistemi hakkında bilgisi olan var mı? Ben araştırdım yapan adamla bizzat konuştum yakıtın (Vectra 2.0) %25 düşer diyor. Eğer yazılım yükletirsende %40 düşüş görürsün ve yaklaşık olarak 15-25 hp arasında güç kazanırsın diyor. Sizlerden kullanan var mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Fiyat=769TL
Yazılım Yüklemesi için de 300€ ?

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
yazılımı daha uygun fiyata halledebiliriz..

İlgileniyorsan sadece cihazı taktır..Baya faydasını gorursun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ekomax yakıt sistemi hakkında bilgisi olan var mı? Ben araştırdım yapan adamla bizzat konuştum yakıtın (Vectra 2.0) %25 düşer diyor. Eğer yazılım yükletirsende %40 düşüş görürsün ve yaklaşık olarak 15-25 hp arasında güç kazanırsın diyor. Sizlerden kullanan var mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Fiyat=769TL
Yazılım Yüklemesi için de 300€ ?

Bence çok iddealı bir rakam. % 25 yani 1/4 yakıt tüketimi süper ötesi. Otomobil fabrikaların AR-GE üniteleri yakıtı % 3-5 oranında düşürmek için bile dünyanın parasını harcıyorlar. Yazılım harici yakıt sarfıyatı için garanti veriyor mu? Yazılım işlerini bilmem ama hem aracın gücü 15-25 Hp artacak hem de % 40 yakıtı düşecek. Mantığım almıyor. Bence güç artışı = yakıt artışıdır. Mehmet arkadaşımız bu konuda daha güzel bilgiler verecektir.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Yakıt artıyor zaten..güç havadan gelmiyor..Sistemin ürettiği hidrojen yakılıyor ve düşük devirlerde canlılık kazanılıyor..

böylece daha az gaza basıyorsunuz..

ekonominin mantığı bu..

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Peki bu yazılımın kattığı ne Mehmet Usta? Yazılım derken aracın kendi ECU su mu güncelleniyor hidrojene uyum sağlayacak şekilde yoksa bu hidrojen sisteminin ayrı bir yazılımı mı var?

Yani bu kiti taktırsak, sen bir yazılım ile daha farklı ayar yapabilir misin?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nası bişey ki bu
EKOMAX: Suyu hidrojen ve oksijen gazlarına ayıran bir elektroliz cihazıdır.EKOMAX: Benzin, dizel ve LPG li tüm araçlarda performansı arttıran bir performans cihazıdır.
demiş
hangi suyu ayrıştıryor? su mu katıyoruz motora biyerden?

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Özel bir suyu varmış, yazlık ve kışlık olarak ayrı satılıyor. Pompalı bir de su bidonu var, o bidonun içine suyu koyuyorsunuz, kaputun içine de hidroliz cihazı koyuluyor, bidondan gelen su kaputtaki hidroliz cihazında hidrojen ve oksijen olarak ayrıştırılıyor, sonra birlikte emme manifolduna veriliyor, yakıt hava karışımıyla birlikte pistona gönderiliyor, sonrası malum.

daha önce de sitede konusu açılmıştı, firmanın web sitesini baştan sona incelemiştim. Pek çok referansları var, hatta referanslarının telefon numaralarına kadar vermişler. Asrta 1.6 vectra 2.0 araçlar vardı listede. bir fırsat bulup da yerlerine gidemedim. LPG gibi uzun süredir kullanılan güvenirliği kanıtlanmış bir sistem olsa yarın taktırırım ama güvenemiyorum.

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitesinde 4 silindirli binek araç için verilen fiyat 650TL.. sana neden 769TL demişler anlamadım.. bunlarda tutturabildiğinemi yoksa !!
http://www.ekomax.com.tr/sayfa/810/index.html

altına dikkat edersen eğer kdv hariç diyor:)

ben yazılı şuan için düşünmüyorum ama cihazı denemeyi düşünüyorum. Şehir içinde binmek için Tempra aldık zaten ama sırf cihazla %25 bizim için 1 şehir dışı çıkışta 1 depo bedava anlamına geliyor.