Egzozdan gelen pırıltı sesi

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst devirlerde değil de mesela gaza hafif dokununca egzozdan pırıltı sesi geliyor,sanki delik varmış gibi,ama delik göremedim.Sebebi ne olabilir?

koksal68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozun ağzında bişey takılı mı hani sonradan takılan ağızlıklardan. takılıysa ondan yapar.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozcuya götürüp kontrol ettirin zaten dağılmışsa susturucuya vurunca ses yapar .

MİRZA791

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst devirlerde değil de mesela gaza hafif dokununca egzozdan pırıltı sesi geliyor,sanki delik varmış gibi,ama delik göremedim.Sebebi ne olabilir?

ACİZANE FİKRİM; BENİM ARAÇTA LPG VAR PIRILTI SESİNİ ONDAN YAPIYOR. (Çünkü eksoz komple yeni.) SİZİN ARAÇTA DA LPG VARSA O YÖNDEN DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ACİZANE FİKRİM; BENİM ARAÇTA LPG VAR PIRILTI SESİNİ ONDAN YAPIYOR. (Çünkü eksoz komple yeni.) SİZİN ARAÇTA DA LPG VARSA O YÖNDEN DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

ateşleme avansıyla ilgilide olabilir ya rötar yada avans vardır motorda o sesi çıkarabilir elekronik ateşleme sistemindede motor sentesiyle ilgili problem de olabilir çekişde sorun varmı? Lpg ayarını tekrar yaptırın derim.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer ayağınızı gazdan çekince yapıyorsa normldir hatta motorun iyi olduğunu gösterir

mehmet32395

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst devirlerde değil de mesela gaza hafif dokununca egzozdan pırıltı sesi geliyor,sanki delik varmış gibi,ama delik göremedim.Sebebi ne olabilir?[/quote]

değerli arkadaşım benim arabadanda gaza basınca ses geliyordu eksozda delikmi var diye baktırdık ama yoktu sonuç olarak eksozun içinde parça olduğu kanatine vardık ve eksozu iki üç yerinden açarak parçayı çıkarttık çıkan parça sensörlerin ucuna takılı olan bi parçaymış yerinden çıkınca eksozun içinde kalmış ses yapıp duruyodu bilgilerinize şimdi ses falan kalmadı ama oksijen sensörü başlıksız kaldı

batuhan71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2001 model opel vectra b comfort sahibiyim aracı ilk calıştırmada marşa bastıgımda gaz pompalayarak devrini yuksek tutunca calısıyor ve bu sırada egzozda pat pat patlama seklinde ses gelir sebebi ne acaba