egzoz emisyon

etafaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bugün arabamı vizeye soktum. 103 ytl veriyorsunuz ve birde yeni yasaya uygun düzenlenmiş kızılay çantası aldırtıyorlar 27 ytl. Sorum ; bu egzoz emisyon muhabbetini özel şirketler almış, doğuş gurub sanırım. izmirde yaşayan arkadaşlar varsa bunu nerede yaptırabilirim, araba 2003 model ve egzoz muayne kartı yok yani ilk defa alcam senede bir olduğu için ceza yiyecekmiyim ve bu muayne kaç ytl dir acaba... şimdiden teşekkürler

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabalar 5. yaşından sonra egzos muatnesine başlamıyo muydu, yoksa ben tamamen yanlış mı biliyorum

etafaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konulardan hiç çakmam babam ilgilendii için :)
müdürüm bi babana sorsan öğrensen olur mu yaaa bi yerden öğrenmem gerek bunu polis kitlemesin bizi :)

[sc]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben 17 ytl ye yaptırdıydım.bornova oto sanayide(3.sanayi sitesi) tarafında Joker(opel) özel servisin in arka taraflarında bi yerde idi.renault servisi (adını hatırlamıyorum şuan kusura bakma)

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15-20 ytl arası değişir.
aracın muayenesinde istenir başka da bir işe yaramaz.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15-20 ytl arası değişir.
aracın muayenesinde istenir başka da bir işe yaramaz.
yaramaz olurmu hiç. polis ceza yazar eksoz muaneyisi yoksa. yazdıgınıda gördum hatta ödedım. 5 yıllık felan degıl sanırım sıfır aracta 2 sene sonra baslıyor. 17 ytl ye yapılıyor. özel servizlerde yapanlar var

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Ben perşembe günü Çiğli'ye arabamın vizesini yaptırmaya gittim... Önce egzos emisyon yapılacak dediler... Renault Yetkili Servisi Rendeci Otomotiv yapıyormuş... Birde Çınarlı'ya gidelim dedik... Orada vizeye soktuk arabayı... Çıkıştada egzos emisyon yaptıralım dedik... Oradakilere sorduk "yakında neresi var" diye; ATM Mercedes servisi yapıyormuş... Oraya gittik... Oradaki çalışan "daha 1 ayınız var, isterseniz yine de yapayım" dedi... Bizde 1 ay sonrasına bıraktık... Tabii ücretini de sorduk; 17 YTL dedi...

Ben şimdilik bu 2 yeri biliyorum...

Rendeci Renault Servis Anadolu Caddesi üzerinde Çiğli'de... Yerini tam olarak bilmiyorum...

ATM Mercedes Servisi ise Bayraklı'da... Şöyle tarif edeyim; Araç muayene istasyonundan Çınarlı Polis Karakolu'na doğru git, tam karakolun önünden sağa dönüp sol tarafta servisi görene kadar dümdüz devam et...

İlk yardım çantası ise şart arkadaşlar... Öyle herhangi bir ilk yardım çantası da değil, Yeni Trafik Yönetmeliği'ne uygun olacak... Muayene yaptırırken satan yerleri ben de gördüm fakat herkes sıkışıp mecbur alacağı için pahalıya satıyorlardır... Ben Carrefour'dan 22 YTL'ye almıştım tesadüfen, yeni yasadan falan haberim bile yoktu... Muhtemelen piyasadan 20-22 YTL'ye alınabilir...

Son düzenleme:

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sıfır araçlar için ilk üç yıl egzoz muayenesi gerekmiyor. üç yıl dolduktan sonra yaptırılmalı. cezası 400 ytl civarında. maliye bakanlığı ve çevre bakanlığının sitelerinde vardı.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide servislerin çoğu yapıyor. Tabi bu Isparta için böyle diğer yerleri bilemeyeceğim. Fiyatta standart 17ytl.