egzost manifoldu

mustafacek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bana bu olayı acıklarsanız sevinirim benim egzost manifoldu catlak yenisini almak istiyorum katalizörle birlikte oldugu için biraz pahalı headers alırsam katalizörle mi satılıyo yoksa eski manifoldu kestirip headers mi taktırıyoruz yada katalizör iptal mi oluyor bide oksijen sensörü baglı mı kalıyor headers fiyatı nedir elinde catlak olmayan manifold olan varsa ilgilenebilrim
2001 astra g

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım anlaşılan senin aracında z motor,bu araçlarda katalitik konvektör ve manifolt birleşiktir. ayrı bulamazsın ,benim aracımda 2001 vectra z motor benimde çatlaktı,kaynattırdım yine çatladı,bende çıkmacılara gidip arkadan darbeli 33.000 km de bi astra dan söktürdüm 300 ytl ye aldım.tertemiz aldım taktım bi sıkıntı yok.

ve ayrıca o2 sensörüde üzerinde mutlaka takılı olmalı.

mustafacek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifoldu bende kaynattırdım bi daha catladı simdi ses yapıyor değiştirmek istiyorum bu cıkamacının numarası varsa verebilirmisin hangi şehirde acaba ben safranboluda oturuyorum servis kısmında buralar biraz sıkıntılıda

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa catlamıssa kaynaktır baya bı gıder. bırdaha kacırana kadar Allah buyuk

swords

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende de Astra 1.4 16 V, 2001 model bir araç var. z motor diyorlar. manifoldu çatlamış. üstünkörü kaynattırdık, yakıt çok yakıyordu kaynaktan sonra düzeldi. fakat anlaşılan gene çatladı. araç aşırı fazla yakmaya başladı. neredeyse 3te bir arttı. sebebinin bu olduğunu tahmin ediyorum.(tabi tahmin sadece ustalar daha iyi bilir.)

orjinal serviste 2200 tl. katalik konvektörle birleşikmiş, ayrı takılmazmış. özel servis 700 TL istedi.
ne yapmamı tavsiye edersiniz? konyada da bu işe ilginen arkadaşlar varsa onlar da yardımını, esirgemesin lütfen.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar katalizatörle birlikte olşan manifoltlar için ayrı bir manifolt üretiliyor o2 sensörü içinde deliği var arıza lambasını da yakmıyor 200 liraya taktırdım ben.fakat bunu takınca orta susturucunun önüne bi parça taktık diğer susturucuları zorlayıp patlatmasın diye