Egzos & TÜV muayenesini geçirirsem cezası ne kadar

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Benim aracın egzos emisyon bitiş tarihi 16.Kasım.2013 TÜV muayene bitiş tarihi de 18.Kasım.2013

TÜV muayenesi için herşeyi tam ve geçer ancak egzos emisyonunu geçemez cunku katalizör iptal durumda ve işlerden bir süre daha taktıramayacağım.

Şimdi öğrenmek istediğim, egzos emisyon ve dolayısıyla TÜV muayenesini tarihini geçirirsem örneğin 2-3 hafta sonra yaptırırsam gecikme cezası ne kadar tutar, bilen var mı? Not: Aracımla bir polis kontrolüne yakalansam egzos ve TÜV eksikliğinden yazılabilecek cezayı sormuyorum.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polis kontrolüne denk gelirsem okuttururlar, orası tamam.

Öğrenmek istediğim, zamanı geçtikten sonra TÜV muayenesine gidince ne kadar gecikme cezası öderim? En son yıllar önce öyle gecikmeli gitmiştim muayene 120 TL'yse, 10-15 TL gibi gecikme cezası ödemiştim. Geçen zaman zarfında o ceza arttı mı, ne kadar arttı onları bilmiyorum. Cezası çok arttıysa bu hafta içi İstanbul'dan katalizör getirtip taktıracağım, ancak ceza yine 10-20TLyse önümüzdeki haftalara bırakacağım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O değil de yeni çevre kanununa göre eksoz muayenesi olmayan araçları 2012 yılında 830 TL ceza kesiliyor idi. Bundan haberin olsun. Diğer konu kat ise o kadar dert etme kat benzeyen parçalar var rahat bir şekilde muayene den geçiyor. Birde eksoz muayenesini tüvde yaptırma dışarıda yaptır sıkıntı çıkmaz en azından.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
O değil de yeni çevre kanununa göre eksoz muayenesi olmayan araçları 2012 yılında 830 TL ceza kesiliyor idi. Bundan haberin olsun. Diğer konu kat ise o kadar dert etme kat benzeyen parçalar var rahat bir şekilde muayene den geçiyor. Birde eksoz muayenesini tüvde yaptırma dışarıda yaptır sıkıntı çıkmaz en azından.

Abi bahsettiğin parçalar kat yerine takılan susturucu mu oluyor? Onları farketmiyorlar mı susturucu olunca kat yerinde :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da kat iptali var, katın olduğu yere susturucu takılmış sorunsuz muayeneden geciyor iki seferdir

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende daha önce muayeneye 1 ay gecikmeli gırdım 8 tl fark ödedim adama sordum 1ayda geçse 2 ayda geçse 8 lıra ödersın demıstı bana
bir önceki aracım olan şahin le girmiştim manifolttan beri performans abart egzos vardı sıkıntısız geçmiştim ama katalizör ıptalı ıcın bırsey dıyemeyeceğim

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hm gecikme cezası her ay için 5% gibi birşeyse o zaman sıkıntı yok. Şu haftalarda işlerim yoğun ve katalizör taktırmak aslında ciddi bir iş. Katalizör yerine katalizör görünümlü başka birşey taktırmak dahi bir iş. Benim araca uygun yan san katalizör 850TL'ye var. 250TL'ye de katalizör var gerçi ama onu taktırınca arıza lambası yaktırır, veya başka sorun çıkarabilir o da iş.

Şu 800 liralık egzos cezasından haberim var, rakam felaket. Ancak tabi ki Bursa'daki polis kontrol noktalarını ve zamanlarını da bayağı biliyorum, sorun değil :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bahsettiğin parçalar kat yerine takılan susturucu mu oluyor? Onları farketmiyorlar mı susturucu olunca kat yerinde :)

Aynen öyle ;) hiç sorun çıkmıyor.