Egsoz Zırıltısı

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Üstadlarım.Aracım viteste ıken dusuk hızlarda gaza bastıgımda arka egsoz cıkısı bı yerlerden zırrrrr dıye ses gelıyor.Gazdan ayagımı cekınce susuyor.Yuksek hızlarda duyamıyorum sesi.Motor ustama gosterdım egsoz curumeye baslamıs dedı.Siz ne dersiniz baska bı sebebı olabılırmı?

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca egsoz değişsem fiyat nedır?orjınal ve yan sanayi?

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzozun içi dagılmış ondan zırıltı yapıyordur yan sanayi 100 tl civarında

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka kısımdaki yuvarlak kutu yani susturucunun mu içi dağılmıştır?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün aynı nedenle komple egzozu değiştirdim, arka susturucu 100, orta susturucu 100 lira verdim. Astra için biraz daha ucuz olabilir fiyat.

vectra b serkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2008 de değiştirdim son susturucuyu 100 tl ye çok güzel sorun yok.westar marka 2 yıl garantili

skrgngr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Üstadlarım.Aracım viteste ıken dusuk hızlarda gaza bastıgımda arka egsoz cıkısı bı yerlerden zırrrrr dıye ses gelıyor.Gazdan ayagımı cekınce susuyor.Yuksek hızlarda duyamıyorum sesi.Motor ustama gosterdım egsoz curumeye baslamıs dedı.Siz ne dersiniz baska bı sebebı olabılırmı?
bence başka yerede göstermelisin.aynı sorun bendede vardı.yaklaşık 2000 devir civarında bi zırıltı geliyordu sanki egzoz bi yere dokunuyormuş gibi.ama sorun katalitik konvertör dağılmış ve parçaları egzozun içine düşmüş.şimdi içini kırdırdım boş kullanıyorum.susturucuları değiştirdim.orjinal katalitik konvertör 1800tl civarında.şu an çıkma bulmaya çalışıyorum yada tamir imkanı varsa tamir ettiricem fakat çanakkalede olcağını sanmıyorum.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede katalizör dağılmıs olabilir. farklı bir ustaya göstermekte fayda var.

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya başka bir sebepten dolayı gıttıgımde boch marka cıhaza bagladı.motor secenegını sectı.Arızalara baktı sılmek ıcın.orda katalıtık konvertor arızası gozukmedı.Arıza dedıgınız yerdeyse hata kodu olarak gostermesı gerekmezmıydı yoksa motor secenegınden baska secenek mı secmesı gerekıyordu egzos la ilgili sorunu gormek ıcın?

skrgngr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya başka bir sebepten dolayı gıttıgımde boch marka cıhaza bagladı.motor secenegını sectı.Arızalara baktı sılmek ıcın.orda katalıtık konvertor arızası gozukmedı.Arıza dedıgınız yerdeyse hata kodu olarak gostermesı gerekmezmıydı yoksa motor secenegınden baska secenek mı secmesı gerekıyordu egzos la ilgili sorunu gormek ıcın?
onu tam bilmiyorum ama benim arıza lambası felanda yakmadı.sesten rahatsız olduğum için gittiğimde söküp baktılar kenarı dökülmüştü içini temizleyp susturucaları değiştirdiler.yani gözüküp gözükmediğinden emin değilim ama ben gözükmez diye tahmin ediyorum kendi fikrim tabi.bence onada bi baktır derim eğer çözüm bulamaz isen