egr

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi forumlar.
yaklaşık 1 ay önce uzun yolda giderken aracım (astra cd 1.6) birden gaz yememeye başladı.yavaşlayınca stop etti. ve arıza ışığı yandı.hemen geri servise döndüm.cihaz egr hatası verdi.servis arızayı sildi herhangi işlem yapmadı.o günden bu yana sorunsuz kullanıyorum.
şunu merak ediyorum,benim egr sensörü gerçekten arızalı mı, yoksa o anlık bi problemden dolayı mı arıza ışığı yandı?
ustalarımdan bu konuda tecrübelerini paylaşmalarını bekliyorum..

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi daha yapmadıysa anlıktır bence..Sonradan bi problem yaratmadığına ve arıza ışığıda yanmadığına göre o anlık yakıttan kaynaklanan bişey olabilir bence...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bela geliyorum diyor... bir anlık olsa da ileri zamanlarda kronikleşecek ve seni yolda bırakabilecek bir duruma mutlaka gelecektir diyorum...benim de aynen oyle başlamıştı cun ki

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr de sorun olmasa hata vermez ve arac stop etmez bence bi temizlet egr yi

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaşlar.egr yi temizleteyim bakalım nolcak ben de merak ediyorum

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.Ya dün ben yolda kaldım tam 1. köprü çıkışında.köprüye girene kadar herşey normaldi.sonra araç hızlanmamaya başladı devir düştü.gaz pedalı boşaldı sanki gaz veremedim.pedala tam bastım alttan sanki biri tekmeliyor gibi silkeleme oldu.çektim kenara biraz bekledim aracı kaldırmayı denedim yarım debriyajda gitti yavaş yavaş ama gene gaz pedalından ses yok araç stop etti tabiki.
bir kaç kere daha denedim olmadı arabayı çektirdim bizim tamircinin önüne orda enişte denedi çalıştı :)
sabah baktılar arabanın bişeyi yok diyolar.benim de aynı sorunmudur acaba ??

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biçok sebebi olabilir.dizel araçlara yabancıyım.istersen konu aç bakalım ustalar ne dicek.geçmiş olsun