EGR Tech 2 İle İptal Nasıl Oluyor

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degerli ustalarım egr yi teck 2 ile iptal edilebinir diye bu söylenti geciyor bunu bilen ustalar bize söyleye bilirlermi bizdeki ustalarımız bilmiyorlar yada işlerine gelmiyor ben iptal etmek istiyorum teck 2 ile bunu bize açıklarsanız sevinirim ustalarım...sevgi ve saygılarımla

2. sorum ise sıralı sistem lpg li araçlarda ateşleme bobin in arızalı olması ne gibi sorunlar ortaya çıkarır.ısındıgında lpg nin gaz yememe gibi bi sorun yaparmı acaba...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
1-sanırım egryı lpg ıcın ıptal ettırmek ıstıyorsun
sımdı aracta lamba yanıyorsa sondurmek ıcın ugrasma 1000km yol yap sonra gıt resetlet bırdaha yanmayacak
2-sıralı sıtem araclarda ecu regulator ve enjektıorler bulunur
arac 30 derece sıcaklıga kadar normal sartlarda ısı sensoru vasıtasıyle benzınle calısır kural budur asla lpg ıle calsımaz once benzınle csalısmak zorundadır
lpg gaz yememe sorunu ecu yanı beyındekı ayarlardan zengın fakır karısımındandır ecu laptopa baglanarak aracın regulator basınclarını ayarlatırsan sorun duzelır
ornek normal araclarda basınc 80 ıse vectra gıbı arac ıcın 110 dur arabada bu az olursa arac dırenır
sanırım urfadasın sıralı sıtemın markasını yazarsan daha saglıklı yardımcı olmaya calsırım saygılar...

Son düzenleme:

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımdı aracta lamba yanıyorsa sondurmek ıcın ugrasma 1000km yol yap sonra gıt resetlet bırdaha yanmayacak
arac 30 derece sıcaklıga kadar normal sartlarda ısı sensoru vasıtasıyle benzınle calısır kural budur asla lpg ıle calsımaz once benzınle csalısmak zorundadır
lpg gaz yememe sorunu ecu yanı beyındekı ayarlardan zengın fakır karısımındandır ecu laptopa baglanarak aracın regulator basınclarını ayarlatırsan sorun duzelır
ornek normal araclarda basınc 80 ıse vectra gıbı arac ıcın 110 dur arabada bu az olursa arac dırenır
sanırım urfadasın sıralı sıtemın markasını yazarsan daha saglıklı yardımcı olmaya calsırım saygılar...

kardeş ilgine öncelikle teşekkür ederim sistemim ne yazikki voltran markası bu sistem bmw 316i e 36 kasasının üzerindeydi ve böyle bi sorunum hiç yoktu benim söküp buna taktım bu sorun başladı araç ım haraleti 80 e falan geldiginde araç gaz yemiyor lpg de soguyunca düzeliyor ama araçtaki lpg ile tüm parcalar degişti ama arıza geçmedi ne yazikki.şimdi ise bobinden suphe ediyoruz.egr yi tech 2 ile iptal ettirme nedenim biraz cekiş in artması için kardeş..çok ugraştık ama olmadı kafayı yemek üzereyim vallahi..

abman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degerli ustalarım egr yi teck 2 ile iptal edilebinir diye bu söylenti geciyor bunu bilen ustalar bize söyleye bilirlermi bizdeki ustalarımız bilmiyorlar yada işlerine gelmiyor ben iptal etmek istiyorum teck 2 ile bunu bize açıklarsanız sevinirim ustalarım...sevgi ve saygılarımla

2. sorum ise sıralı sistem lpg li araçlarda ateşleme bobin in arızalı olması ne gibi sorunlar ortaya çıkarır.ısındıgında lpg nin gaz yememe gibi bi sorun yaparmı acaba...

Arkadaşım ateşleme bobinin arızalı olması çok büyük bir sorun teşkil eder. Çünkü lpg sisteminde aracındaki en önemli parçaalr aracın ateşleme sistemidir. Aracının ateşlemesi kötü olur ancak sen benzinde hissetemezsin ama gaza geçince araçta tekleme olur. Senin dediğin gibi eğer gerçekten arızalı ise kesinlikle aracında randuman alamazsın. Ben yaşadığım tecrübeelrden söylüyorum.

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş çok teşekkür ederim bilgine böyle arkadaşların başına gelip yazmaları beni umutlandırıyor arızayı bulamamak kadar kötü birşey yok cünkü..başına gelen arkdaşlar varsa eger cevaplarını bekliyorum...sevgi ve saygılarımla

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bak sımdı bu arızayı bulmak cok kolay aslında
aracı lpg ye alacan adam laptopla voltran programını acacak
2.6 2.8 oranında lpg olacak altakı devır saatını gosterırı
ecu benzındekı aldıgı bılgılere gore lpg yı ayarlar
bu aracı laptop olmadan soke taka duzeltemezsın
adam arabaya senle bınecek laptopu acacak arac gıderken aracın regulator basıncını ısı sensorunu ecuyu ızleyecek gazı kestıgınde zaten hatayı gorur merak etme sonucları yaz bana yardımcı olacam sana saygılar
voltran benım arabamdada var ama ben ustaların benden ders aldıgı arızaları cozdum emın ol arac benzınde normalse aracın benzın duzenegıyle genelde oynanmaz lpg gecısınde bır beyın var yanı ecu
regulator ıcındekı dıyafram ve ne durumda arac gazla suyu karıstırabılır..
sımdı laptoptan bana degerlerı not al
1 regulator ısısı sensorde gorunen (bı onemlı gercekten regulator sıcaklıgı ne sıcaksa ıyı calısır lpg lıkıtır)
2 regultor basıncı
3 aracın sase sıstemı akudenmı
4 samandıra uzerındekı roleyı kontrol ettır sonucları yaz....
egr ıptalı cozum degıldır muhım olan net sonuca ulasmaktır rast gelsın kardesım..

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
merhaba
1. sırada verdiğin cevabı açıklarmısın neden 1000 km neden birdaha ışık yanmayacak ve hangi ışık arıza lambası ise saçma geldi bana

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bu araçta egr iptaline gerek yokk sorun çıkmıyor çünki hiç arıza yapmaz

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak sımdı bu arızayı bulmak cok kolay aslında
aracı lpg ye alacan adam laptopla voltran programını acacak
2.6 2.8 oranında lpg olacak altakı devır saatını gosterırı
ecu benzındekı aldıgı bılgılere gore lpg yı ayarlar
bu aracı laptop olmadan soke taka duzeltemezsın
adam arabaya senle bınecek laptopu acacak arac gıderken aracın regulator basıncını ısı sensorunu ecuyu ızleyecek gazı kestıgınde zaten hatayı gorur merak etme sonucları yaz bana yardımcı olacam sana saygılar
voltran benım arabamdada var ama ben ustaların benden ders aldıgı arızaları cozdum emın ol arac benzınde normalse aracın benzın duzenegıyle genelde oynanmaz lpg gecısınde bır beyın var yanı ecu
regulator ıcındekı dıyafram ve ne durumda arac gazla suyu karıstırabılır..
sımdı laptoptan bana degerlerı not al
1 regulator ısısı sensorde gorunen (bı onemlı gercekten regulator sıcaklıgı ne sıcaksa ıyı calısır lpg lıkıtır)
2 regultor basıncı
3 aracın sase sıstemı akudenmı
4 samandıra uzerındekı roleyı kontrol ettır sonucları yaz....
egr ıptalı cozum degıldır muhım olan net sonuca ulasmaktır rast gelsın kardesım..

Bunların hepsini deneyecegim benim fikrim ise bobinden kaynaklanıyor sagolasın kardeş emek gösterip yazdıgın bilgiler için....