EGR sorunu lütfen yardım

barcarole

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam,2000 astra 1600cc 16v Xel16 motor.Aracım bu.Gazı kesince stop etmeye başladı,ustaya gösterdim,en son egr arızası olduğuna kanaat getirdi.Yeni egr aldık fakat sorun devam ediyor.Egr fişini çekip öyle kullanıyorum,kablosu çekiliyken sorun yok.Cihaza bağladık o da egr arızası gösteriyor fakat başka bir egr daha denedik,sorunda değişiklik yok.Elektrik tesisatından veya beyinden kaynaklı olabileceğini söylüyorlar.Lütfen yardım bulunduğum yer bodrum turgutreis,maalesef serviste yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
forumda aratırsan egr iptal devresi var .sorununu çözer sanırım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Agr iptali icin orjinal opel parcasi budur..bunu alip bir ustaya agr yi söküp bu parcayi takacak ve tech2 ile iptal edecek

Nr. 3 X16XEL und C16SEL
kapak
orjinal opel nr. 12554606
Katalog numarasi : 58 51 970

barcarole

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr iptalinin bir zararı olmazmı,ayrıca egr kablosu çekiliykende problem yok iyi çalışıyor araba,bu şekilde kullanımın bir zararı olurmu.Cevaplar için teşekkür ederim.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de önceleri sık sık egr sorunu oluyordu temizletiyordum bi süre daha gidiyordu fakat son yaptıgında temizlettim düzelmedi orjinal yenisi takıldı düzelmedi, bogazı temizlettim düzeldi, egr yi iptal etmeden önce bogazı güzelce temizlet büyük ihtimal düzelicektir.

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de önceleri sık sık egr sorunu oluyordu temizletiyordum bi süre daha gidiyordu fakat son yaptıgında temizlettim düzelmedi orjinal yenisi takıldı düzelmedi, bogazı temizlettim düzeldi, egr yi iptal etmeden önce bogazı güzelce temizlet büyük ihtimal düzelicektir.
Boğaz dediğiniz kelebek bogazımı?

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kelebek boğazı, yani bende sıfır egr takılmıştı yine düzelmedi, bogaz kelebeği temizlenince düzeldi, başka bi sorun yoksa sizinkide düzelicektir.

Hell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek boğazıdır, bendede oluyor arada sırada...