EGR Körleme ve Ses Sorunu

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar.Aracım astra h 1,3. Giderken gaza dokunduğum an dikiş makinesi gibi ses geliyor.Sebebini bulmaya çalışıyoruz ustam egr den olur diyor.İptal ettirdim,körlettim diyorum o zaman tekrar açar bakarız diyor kendinden emin şekilde.egr böyle sesler yapar diyor bi sıkıntısı varsa.Ben de bastan masraf edip yazılım falan iptal ettirmeyeyim diyorum arada kaldım.Sizce böyle bisey olabilir mi?Ayrıca sunu sorayım körleme kaynakla yapılmıstı yani metal conta falan takılmadı olursa ondan olabilir mi? zincir,volant,eksantrik,itici falan olur mu dedim yok dedi.Enjektörlerim de yakın zamanda değişti ve sonradan tekrar actırıp baktırdım sorun yokmuş.Sizce ne yapmalıyım?Baska ustya git demeyin diğerieri sesi bile duymuyor bu en azından duydu ve kendi ozel opel servisi.Simdiden tesekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr nin değişik görevleri vardır örneğin kışın soğuk olan motor bloğunu ısıtır.iptali durumunda ısınana kadar şıkır şıkır çalışır

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sübap iticileri olabilir yağ 5 30 mu kullanıyorsunuz

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam çok dikkatli dinlerseniz bu sesi duyarsınız common rail sistemi ses yapar ve çift kütleli volan bir miktar tıkırtı sesi yapabilir. Bu tür sesler bütün 1.3 astralarda vardır. Fakat çok fazla geliyorsa muhtemel sebepler motor takozları veya enjektörler. Bu arabaların sağ motor takozları zamanla çöküyor DK marka kullanabilirsiniz eğer çökme varsa. Egr valfi arızalı değilse iptal ettirmeyin ne kadar kurum yapsa da faydalı bir parça. İptal ettirecekseniz de yazılımı tercih edin.

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam çok dikkatli dinlerseniz bu sesi duyarsınız common rail sistemi ses yapar ve çift kütleli volan bir miktar tıkırtı sesi yapabilir. Bu tür sesler bütün 1.3 astralarda vardır. Fakat çok fazla geliyorsa muhtemel sebepler motor takozları veya enjektörler. Bu arabaların sağ motor takozları zamanla çöküyor DK marka kullanabilirsiniz eğer çökme varsa. Egr valfi arızalı değilse iptal ettirmeyin ne kadar kurum yapsa da faydalı bir parça. İptal ettirecekseniz de yazılımı tercih edin.

Hocam enjektor değildir çünkü dedigim gibi daha önce yapıldı ve sonradan kontrol de edildi.Aracimdaki sıkıntıları soyleyeyim ben belki sorun onlardan kaynaklaniyordur.Kalkislarda debriyajda titreme var.(kavrama da sıkıntı yok suan.) Volant ya da debriyaj rulmanı sıkıntılı balata degisim zamani komple degistiricem.Ayrica debriyaja basinca ses kesiliyor birakinca geliyor ve 1.ve 5. Viteste vites kolu oynuyor yani sanzimanim da sorun var o da balata zamani yapilacak.Sorunum bunlardan kaynaklaniyor olabilir mi? Bu dikis makinesi gibi ses sanzimandan gelmese de volanttan gelebilir mi bilmiyorum.Youtubeye sesi cekip koydum ama dikkatli dinlemiz lazim videoda zor duyuluyor canlı dinlemek gibi değil.Adresi atiyorum.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk video motor soğuklen sanırım. İkincide çok anormal bi ses duyamadım ama bana takozladan gibi geliyor. Göremediğim işin bişey diyemiyorum, vtes kolunun sarsılması da takozla alakalı olabilir.

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk video motor soğuklen sanırım. İkincide çok anormal bi ses duyamadım ama bana takozladan gibi geliyor. Göremediğim işin bişey diyemiyorum, vtes kolunun sarsılması da takozla alakalı olabilir.

İlk videodaki ses arkadan gelen tıkır tıkır ses hocam sicakken de geliyor bariz sekilde.İkinci videodaki ses farkli belki baglantisi vardir diye attim bosta iken gaza basinca 1.5 devire gelince motor sesi artiyor.Sanziman meselesi icin ise arka takozu degistik sorun gitmedi debriyaja basinca kesilen ses sanzimana ait ise problem sanzimanda diye düşünüyorum ve baski balata degisimini bekliyorum