Egr İptali ve Lpg Montajı

Egr de problem yaşadınız mı?(Çözüm)

• Evet.Parça değişti

Oy: 8 12.3%
  • Evet.Egr iptal edildi.Parça değişmedi.

Oy: 6 9.2%
  • Evet bu bozuk şekilde kullanıyorum.(Araçta Kasılma-Tekleme vb.)

Oy: 6 9.2%
  • Hayır hiç bir sorun yaşamadım.

Oy: 45 69.2%

• Kullanılan toplam oy
    65
  • Anket kapatılmış .

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Forumda egr ve lpg ile ilgili konular ve yazılanlar var ama burada toplamak iyi olur diye düşündüm.

Astra araçlarda egr iptalinden sonra (benzinli araçlar için) lpg taktıracak olanlara, servisler (lpg montajcıları) muhakkak egr yi yaptır da gel mi diyorlar yoksa bu bir gereklilik olsa bile (yani egr orjinal hale dönmeli) sırf müşteriyi kaybetmemek adına sorun olmaz deyip takıyorlar mı?

Özellikle lpg li astra kullanıcılarına sormak istiyorum. Sizin araçlarınızda egr valfi ne durumda? Egr iptali olanlar sorun yaşıyorlar mı lpg de? Yoksa egr iptal olduktan sonra araç beyni yeniden programlanarak bu sorun ortadan kalkıyor mu?

Lpg montajını düşünen ve egr si arızalı bir astracı olarak cevaplarınızı bekliyorum

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg'de egr iptalinin bilmediğimiz sakıncaları mı var? Benim aracım lpgli ve egr iptali düşünüyordum, sanırım biraz daha araştırmam gerekecek.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg'de egr iptalinin bilmediğimiz sakıncaları mı var? Benim aracım lpgli ve egr iptali düşünüyordum, sanırım biraz daha araştırmam gerekecek.

Evet bir bilgi edinip paylaşırsan sevinirim..

Egr iptalinden sonra aracın ve lpg beyninin tekrar programlanması sorunu çözermi acaba ( tabi bir sorun var ise, henüz bilmiyoruz)

Lpgli ve egr iptal ettirenler,sizi bekliyoruz!Tüketimlerinizi de bekliyoruz

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, anketi cevaplayan, özellikle "Hayır,sorun yaşamadım"ı seçenler araçlarının km'sini de yazabilirler mi?

Bizim usta değiştirirsem 3-4 ay sonra yine degistireceksin demiş idi.Değişme demişti yani...Bunlarda kroniktir demişti...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben cumartesi günü servise sordum iptal edermisiniz diye, lpgde sorun yaşarsın dediler.

katipoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ettirdim şu an sorun yok ama hızı yüksettimi yani 140 .160 larda sarı arıza ambası yanıyor. motoru stop edince sönüyor. tekrar yanmıyor
ama ben ce sakıncası varmı yokmu bilmiyorum . belkim de başka yerden arıza vere bilir. araştırmak lazım ...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok sadece dedim ki egr'de heralde bişe var dedim benzindeyken bazen yığılıyor dedim kalkışlarda ilk çalıştırmada. bir süre sonra geçiyor. egr'de bişeler var diye düşünerek servise sordum , dediğim gibi lpg'de sıkıntı yaşarsın dediler sadece ama programlama falan ile ilgili bişe demediler.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda lpg li yaklaşık 10 aydır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.Lpg takmadan öncede bir sorun yoktu.Herhalde egr sağlam