Egr Den Kurtuldum...

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar pazar gunu egr yi kendim kapattim altina 3mm lik bir sac parcasi kesip egryi kapattim ariza isigi falanda yakmadi sonuc mukemmel egr den sorunu olan arkadaslar tavsiye ederim....

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu egr yi mühendisler acaba basu basunamı koymus oraya anlamadım gitti?

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha öncede EGR hakkında bir çok konu açıldı ve EGR nin ne işe yaradığına dair bir çokda yazı var. EGR nin amacı egzos emisyon değerlerini düşürmek ve aracı çevreci hale getirmek. Başka bir amacı yok. İptal ettirirseniz aracınız emisyondan gene geçer. Zaten rölantide de EGR kapalı durumda oluyor.
Ayrıca Türkiye de EURO 1 standartlarına göre emisyon ölçümü yapılıyor. Bu yüzden çok daha kötü durumdaki araçlar emisyon ölçümünden rahatça geçebiliyor. Avrupada şu anda EURO 4 kullanılıyor sanırım. EURO 5 standartına geçileceğini duydum. Şimdiden EURO 5 uyumlu araçlar üzerine çalışılıyor. Hatta mercedes in sanırım seçici geçirken katalitik konvertör sistemi olduğunu da duymuştum.

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim koysanda bizde kurtulsak bu egr den bir kere başım yandı ateşleme bobini+egr gitti..dünya para verdik ...egr bobini uçurmuş geçen yıl ikisine 500 ytl vermiştim..inşallah bir daha başımıza gelmez ama opellerin baş belası egr. herkes öyle söylüyor iptal etmeyede pek yanaşmıyorlar usta abilerimiz..

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr bobini nasıl uçuruyor, bilgisi olan var mı?