Eds ceza bilgisi olan var mi?

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: arkadaşlar yaklasık 3 ay önce eşim babamı hastaneye götürürken eds den geçmiş ve cezası yeni geldi 128 tl bu benim ilk cezam.bilgisi olanlardan yardım istiyorum;
1) cezayı nereye yatırmam gerekir ve kredi kartıyla ödeyebilir miyim?(takside de bağlarlar mı?)
2) ben bu cezayı erken yatırırsam indirim olur mu?

Son düzenleme:

Fenerlist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla vergi dairesine yatırıosun ve yine bildiğim kadrıyla ceza kesildikten 15 gün içinde gidip yatırırsan.%15 indirim oluyo..forumda daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 gun içinde indirim oluyor ama eds olunca ceza tarihi ne olur onu bilemeyecegim taksit diye bi olay yok ben ziraat bankasından nakit yatırmıstım bu dedigim 2 sene oldu.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla vergi dairesine yatırıosun ve yine bildiğim kadrıyla ceza kesildikten 15 gün içinde gidip yatırırsan.%15 indirim oluyo..forumda daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

15 gun içinde indirim oluyor ama eds olunca ceza tarihi ne olur onu bilemeyecegim taksit diye bi olay yok ben ziraat bankasından nakit yatırmıstım bu dedigim 2 sene oldu.

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,

anlaşılan taksit yapamayaız ve 15 gün içinde yatırırsak %15 indirim var...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bağlı olduğu vergi dairesinde indirim ve taksit seçenekleri kullanılabiliyodu tabi değişmediyse
cezalarda tebliğ tarihi esastır diye biliyorum ben de, 15 günü geçirmeden denemek lazım

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bağlı olduğu vergi dairesinde indirim ve taksit seçenekleri kullanılabiliyodu tabi değişmediyse
cezalarda tebliğ tarihi esastır diye biliyorum ben de, 15 günü geçirmeden denemek lazım

inşallah öyledir hakan,en kısa sürede gitmek lazım vergi dairesine o zaman...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3 sene önce bi radara girmiştim, polis bi kağıt verdi işte taksit ve indirim imkanları yazılıydı
tabi plaka 26 olduğu için faydalandırmadı vergi dairesi... inşallah devam ediyodur

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kabahatler kanunu uyarınca erken ödemeniz durumunda (dava açma süresi içerisinde-bu olayda tebliğden itibaren 15 gün) cezanın 3/4 ünü ödersiniz.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kabahatler kanunu uyarınca erken ödemeniz durumunda (dava açma süresi içerisinde-bu olayda tebliğden itibaren 15 gün) cezanın 3/4 ünü ödersiniz.

aynen dediğin gibi arkadaşım...
dün trafik polisine sordum %25 indirim varmış.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asagidaki adrese girip sol alltan MTV Sorgulama geliyorsun, sorulan bilgileri girip aracınla ilgili sayafaya gelirsen, ödedigin/ödeyecegin vergileri/cezaları görebilir, kredi kartın ile de ödeyebilirsin.Ancak taksit imkanı oldugunu sanmıyorum

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp