ecotec-twinport motor farkı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c'de 2 motor kullanıldı 1600 cc'de.
z16xe 1.6 100 bg'lik olan. 2003- 2006 ilk 6 ay girişlilerde. motor kapağı gridir.
2006 ikinci altıaydan sonra z16xep 105 bg'lik kullanıldı . siyah motor kapağı vardır. twinport diye geçer...

zhtsari09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X16xe motormu z16xep motormu sizce.z16 twinport motoruymus bakimi zor ve x16 ya gore daha fazla yakit harciyormus dogrumu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16xe ile z16xep arasında bakım olarak fark yok. Yakit +-0.5 lt var yok. Herşeyden önce sağlıkli düzgün araç bakin.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16xe ile z16xep arasında bakım olarak fark yok. Yakit +-0.5 lt var yok. Herşeyden önce sağlıkli düzgün araç bakin.

Z16XE çift egzantrik olması Lazım.pek anlamıyorum ama ben Bakım yaptırırken yanda başka Arabanın bakımını yapıyorlardı egzantrikte mi ne sorun vardı,usta Allahtan senin araçta bu yok hep sorun çıkartıyor epeyde Pahalı Demişti.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport motorların tek sorunu üst kapak zırıltı yapıyor. oda içerde bir diyafram gibi bişey var o hava alıyor. azsa zırıltı yapıyor biraz çoksa soğukken araç ufaktan silkeliyor. yırtılırsa arabadan öyle bir ses çıkıyorki akıllara zarar :D
ben 2007 modeli aldığımda ufaktan silkelemesi vardı. manifolta kadar temizledim ama çok çok az yine vardı. satmadan 10 gün önce babam aradı oğlum bu arabadan deli gibi ses geliyor diye. dedim bobin gitti herhalde.
sonra 3 motorcu bir ben oturduk ne olabilir diye dinledik. olurdu olmazdı manifolttan sökmeye başladık. ordan hava alıyordur belki diye. en son üst kapağı açtık orda yumruk gibi bişey var. onu değiştirdik sorun kalmadı :D
egzantrik ile ilgili olarak bir sorun duymadım yaşamadımda...