eco tuşu çalışıyo ama komprasör devreye girmiyo

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba 97 cd 2.0 otomatik dicital klımalı aracım var
eco tuşuna basınca tuş çalışıyor bi sorun yok ama komprasör devreye girmiyor yani klıma çalışmıyor tesisatta bi sorun yok yani şöyle söyleyim yazın hortumlarını yaptırıp gazını falan yeniledim ama yaklaşık 1 2 ay önce camların buğusunu çözmesi için tuşa bastığımda komprasörün devreye girmediğini farkkettim ön ve arkadaki fanlar dönmüyor. yakıtta hiç artış olmuyor ve motorada hiç yük binmiyor kafasına göre yolda giderken açıp kapadığımda kendiliğinden devreye bazan giriyor bazan girmiyor sorun ne olabilir arkadaşlar şimdiden tşk ederim

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birde sıcaklık ayarını low yani en düşüğe çekip dene .

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
eco tuşuna basınca klima çalışmaz.sadece kalorifer çalışır klimanın çalışmasını istersen auto tuşuna basman gerekiyor.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eco tuşuna basınca klima çalışmaz.sadece kalorifer çalışır klimanın çalışmasını istersen auto tuşuna basman gerekiyor.

biliyorum yani eco ışığı yanmıyorsa klımanın çalışması lazın ben tuşun çalıştığını anlatmak için ışığın yanıp yanmadığını söyledim

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
klima gazı yeniden kaçmış olabilir.fanlarda onun için çalışmıyor olabilir.birde akünün yanındaki küçük olan röle kutusunda ki sigortalar atmış olabilir.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen deniyorum üstad

yok yinede çalışmıyor en duşuğede aldım auto yada bastım tekrar tekrar açıp açıp kapadım ama yok çalışmıyo ya komprasör devreye girmio

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer eco tuşuna bastığınızda ışık yandığında çalışmıyorsa sorun yok klima devre dışı kalır ancak eco tuşuna basıp ışık sönerse ve klima devreye girmezse sorun vardır. opcom yada tech2 ye bağlatıp öncelikle klimaya fiziksel müdehale etmeden hataya bakın..eğer hata vermiyorsa ondan sonra fiziksel müdehalede bulunun

dennis_mer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşım benimde aynı sorunum var kompresor dewreye girmiyor malesef eco tuşu benimde yanıyor fakat klimadan tık yok.. çözüm bulabildiysen yazarsan sevinirim bende eger bulursam yazarım