ECN 24312 ve ECN 112008

gurcanjr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

aracım opel astra 1.3 cdti 2008 model,

geçen gün aracımla seyir halinde iken arıza uyarı ışığı yandı (arba ve anahtar simgesi olan) ve gaza bastığım halde araç gaz yememeye başladı.. ancak 4. vitese kadar çıkabildim. yaklaşık 10 km. kadar bu şekilde gittikten sonra eve geri döndüm,

ertesi gün yaklaşık 10 km. gittikten sonra bu sefer uyarı ışığı söndü. birkaç kez aracı durdurup tekrar çalıştırdım. uyarı ışığı yanmadı.

bir gün sonra, seyir halinde iken tekrar uyarı ışığı yanmaya başladı.

kontağı 1. dereceye getirip gaz ve frene bastığımda ecn 24312 ve ecn 112008 hatalarını gösteriyor.

sorun ne olabilir, olası masraf ne kadardır.

şimdiden teşekkürler.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

aracım opel astra 1.3 cdti 2008 model,

geçen gün aracımla seyir halinde iken arıza uyarı ışığı yandı (arba ve anahtar simgesi olan) ve gaza bastığım halde araç gaz yememeye başladı.. ancak 4. vitese kadar çıkabildim. yaklaşık 10 km. kadar bu şekilde gittikten sonra eve geri döndüm,

ertesi gün yaklaşık 10 km. gittikten sonra bu sefer uyarı ışığı söndü. birkaç kez aracı durdurup tekrar çalıştırdım. uyarı ışığı yanmadı.

bir gün sonra, seyir halinde iken tekrar uyarı ışığı yanmaya başladı.

kontağı 1. dereceye getirip gaz ve frene bastığımda ecn 24312 ve ecn 112008 hatalarını gösteriyor.

sorun ne olabilir, olası masraf ne kadardır.

şimdiden teşekkürler.

ecn 24312 egr arızası
ecn 112008 gaz pedalı pozisyon sensörü arızası.
Gaz pedalını değiştirin.Egr yide temizletin

gurcanjr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu aracımı tamire götürdüm,

Turbo enjeksiyon bakımlarını yaptılar, araç çok seri ve atak bir hale geldi, gaz pedalı ile ilgili olarak herhangi bir şey yapmadılar. Tekrar hata verirse yeniden gel dediler.

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

2010 Astra H HB 1.3 cdti otomatik aracmda bende ECN12008 ariza uyarisi aliyorum, 3 yil olacak araci alali bu arizayi gecen yil yaz ayinda Malatya'dan Didim'e giderken almaya basladim,orda bir servise gösterdim.
pedali temizledi arizayi sildi tekrarlar ise pedalin degismesi gerektigini söyledi,
ondan sonra 2-3 kez daha yapti Didim'de Malatya'ya geldikten sonra bir kez daha yapti kendi ustama gösterdim.
oda arizayi tekrar sildi, bundan sonra bir daha yapmadi ve 1 yil oldu simdi yine havalar isinmaya basladi ayni ariza uyarisini veriyor fakat sadece ariza isigi yakiyor seyir halinde vites gecisini biraz gec yapiyor,
sensor degistirirsem acaba tekrarlarmi havalarin sicak olmasindan kaynakli farkli bir yerdeki ariza bunu tetikliyor olabilir mi.

Tesekkurler.

Son düzenleme:

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Desteğinizi rica ederim.

Argentore

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

2010 Astra H HB 1.3 cdti otomatik aracmda bende ECN12008 ariza uyarisi aliyorum, 3 yil olacak araci alali bu arizayi gecen yil yaz ayinda Malatya'dan Didim'e giderken almaya basladim,orda bir servise gösterdim.
pedali temizledi arizayi sildi tekrarlar ise pedalin degismesi gerektigini söyledi,
ondan sonra 2-3 kez daha yapti Didim'de Malatya'ya geldikten sonra bir kez daha yapti kendi ustama gösterdim.
oda arizayi tekrar sildi, bundan sonra bir daha yapmadi ve 1 yil oldu simdi yine havalar isinmaya basladi ayni ariza uyarisini veriyor fakat sadece ariza isigi yakiyor seyir halinde vites gecisini biraz gec yapiyor,
sensor degistirirsem acaba tekrarlarmi havalarin sicak olmasindan kaynakli farkli bir yerdeki ariza bunu tetikliyor olabilir mi.

Tesekkurler.
Aynı sorun benim araçtada var. Yaz gelince 112008 arıza kodu alıyorum çekiş düşüyor 3500 devirin üzerine çıkmıyor, gaz pedalını sanayide söktürüp temizlettim biraz daha iyi şuan ama yinede arıza lambası yanıyor.

Çözüm bulabildiniz mi?