ecn 011515 arıza kodu

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2006 astra h twinport z16xep motor

ECN 011515 ARIZA KODU VERİYOR ME AMLAMA GELİR MALİYET NEDİR KENDİM ÇÖZEBİLİR MİYİM YARDIM

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
P0115 demek google ayrıntılı bilgi var...

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aynı hata kodunu tech 2 ye takıncada verdı. termostat degısımı dedı usta 180 tl hallolur orjınal parca. Ayrıca ben aldıgımdan berı motor suyunu degıstırmedım acaba ondan kaynaklanıyor olabılır mı

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2006 astra h twinport z16xep motor

ECN 011515 ARIZA KODU VERİYOR ME AMLAMA GELİR MALİYET NEDİR KENDİM ÇÖZEBİLİR MİYİM YARDIM[/QUOTbenim araçta 2006 easytronik h tiwinport z16xep motor kaz dağlarından aşagı inerken frene bastığında araç otomatik vites küçültüyordu bende manuele alıp vites büyülterek indim bir süre sonra baktım arıza ışığı yanıyordu kenar çekip ustamı aradım uzun yolda düşük hızla gittiğiniz için fan açmıştır dedi devam ettim 2 gün sonra arabayı çalıştırdığımda arıza ışığı sönmüştü gaz fren ile baktığımda hala arıza kodu gözüküyor araştıma yapacaktım sizin yazınızı gördüm bir süre bekleyecem çözüm bulursanız paylaşalım lütfen

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı hatayı benim araç da verdi geçenlerde.Arabayı kullanmıyorum,müsait olunca götürecem servise.Araştırdım biraz,müşürden kaynaklanıyor,pahalı değil,ama müşürü değiştirmek bazen sorunu çözmüyormuş,termostat değişimi daha sağlıklı oluyormuş,yabancı forum siteleri de aynı şeyi diyor.Termostat açık pozisyonda kalmış olabilir falan diyordu.Bu arada gizli menüden bakarsanız hararetin yoğun treafikte bile 70'lerde gezdiğini göreceksiniz.Bu şekilde kullanmak bence zararlı,sonuçta araç örneğin rampada 115 dereceye gelecek şekilde ısınıyor ama müşür 70'leri gösterdiği için beyine termostatı açması için sinyal göndermiyor doğal olarak,Allah korusun conta yakabilir diye düşünüyorum.Bakalım ne kadar sıkışmış?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Astra h z16xep lerde termostat 180 değil, komple satılır ve 680 tl dir serviste ama yan sanayi varsa bilmem tabii...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Normal parca EGR valfinin hemen altinda komple set olarak var servislerde, servis bu sekilde degisim yapmiyor, ama site o sekilde diyorsa termostat govdesi demonte edilip bu degisedebilir her halde. Ondan dedim yan sanayisi varmi bilmiyorum diye.

Ama gercek termostat serviste bu sekilde degisiyor... parca ekte...

http://www.ebay.de/itm/ORIG-OPEL-TH...485002427?pt=DE_Autoteile&hash=item484a5928bb

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hatayı sildirdim şimdilik bu şekilde kullanıyorum tekrardan aynı hata kodunu verirse parçayı değiştireceğim. gelişmeleri yazarım. ayrıca ustama sordum ben pimpirikliyim korkarım bu şekilde bir sorun çıkartmaz değil mi dedim. bir sorun olmaz bir daha hata kodunu alırsan değiştiririz için rahat olsun dedi.