Ebay ve Gittigidiyor Ortaklığı

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türk usülü e-bay olmasın da... bekleyelim görelimm.

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı...

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ebaydaki ürünlerin gittigidiyor.com da satılacağını sanmıyorm , sadece kar veya teknoloji ortaklığıdır kaldı ki ebaydaki ürünlerin gittigidiyorda satılması bizim için fazla birşey ifade etmiyor sonuçta gittigidiyor üzerinden de alsanız yurtdışından gelecek bir mala hem yüksek kargo ücreti ödeyeceksiniz hemde 100 eur u geçtiği zaman vergisini ödeyeceksiniz yine aynı kapıya gelecek. Bu gibi sistemlerde satıcı isterse verilen teklifi iptal edebilir ve bir çok satıcı Türklerin kötü ünü yüzünden bizlere satış yapmak istemiyor , kötü ün derken ebay da almış olduğumuz puanlar yüzünden :) çünkü ilk ebay a düşen arkadaş düşük fiyata bakıyor , aklınca bir hesap yapıyor bu malzeme türkiye de 1000 eur ebayda 100 eur , arttırmaya katılıyor ve şansı varsa 500 e malı kapatıyor. Problem bundan sonra başlıyor , paypal kullanmayan satıcıya parayı gönderebilmek ölüm , malın kargosu fecii yüksek , birde gümrükte neler olacağını düşününce arkadaşımız bilmediği tanımadığı elin gavuruna o kadar parayı göndermekten vazgeçiyor :D dolayısıyla bu şekilde kötü bir üne sahip oluyoruz. Tabii ki site türkçe olunca değişen bir çok şey olacak ama ebay sanışdığı kadar da ucuz değil yani , eğer AB üyesi olsaydık AB üyesi ülkelerden yaptığımız alışverişler kesinlikle daha düşük olurdu ama AB üyesi olunca zaten o ürünler burada da ucuz olacak :)

Great Ebayer olarak diyeceğim budur :sorry:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuna kadar katılıyorum.Aynı kapıya çıkacak neticede.He şu faydası olacaktır.Mal geldi gelmedi muhabbetinde takip noktasında Türk muhatab olacaktır.Birde Paypal yanısıra kredi kartı kolaylığı.
Gerçi detay bilmeden konuşuyoruz ama görelim bakalım nasıl olacak.

menecer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gittigidıyorda 3500 işlem sayı deneyımım ve sıteden aldıgım bılgılerle konuyu aydınlatıyım
ebay gg ye sadece kar zarar ortagı olmustur
bıze ekstra ne faydası en zararı yoktur
her sıte kendı yapısıyla devam edıcek
ebaydakı komık rakmalarla alamayız fılan demısınzı
bu ebayın yada gg de yonetımın elınde olan bırsey degıl
ben bır cok urunumu 1 ytl den satısa cıkarıyorum
kapanıs fıyatını alıcılar belırlıyor
ebayın yada gg nın fıyatlara etkısı yok
sadece ılan ucretlerını artırarak satıcıya getırdıgı guclukler var
bu arada gg ebaydan guvenlıdır
cunku kargoyu alıcı yada dırek satıcı oduyor ılan acıklaması yada pazarlıga baglı
ben kargolarla yaptıgım anlasmalarla mesela turkıyenın herıne tek fıyat kargo ucretı sagladım
5 kg ya kadar pakaetler 5 ytl oluyor
arka mh de otursada hakkarıde otursada
ebayda kargo ucretı mechulbır kavram ve payaplla guven saglmaya calısıyorlar
oncesınde dırek satıcının hesabına aktarım yapılıyordu buda satıcın keyfıne kalmıs bır gonderım oluyordu
aldıgın urun ya gelmıyor yada copluk gelebılıyordu
ulkemısde gumruk kontrollerı degısmedıkce eayden dırek alısverıs hala zor
malesef

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1857

O hoparlörü sen mi yaptın gerçekten :good:

Son düzenleme: