Easytronik Corsa C ile ilgili sorularım?

serdarkok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

2006 Corsa 1.3 CDTI Essentia Easytronik aldım. Ancak bu vitesle ilgili birkaç sorum olacak.

Sakin araba kullanan birisiyimdir. Çok hız yapmayı sevmiyorum ancak düz viteslere göre easytronikler çok erken vites atıyor gibi;

1- Otomatik (A) modda ile vites geçişleri 2.000 devirde oluyor. Hemen üst vitese geçiyor kısacası. Bu normal midir? Yani normalde 2. viteste gideceğim yerde 3 ya da 4 viteste gitmiş oluyorum.

2- Essentia modelinde spor modu var mıdır? Varsa butonu nerdedir? Vitesin orada tek buton var o da kar simgesi olan, patinaj için sanıyorum. Sport Mod düğmesi nerdedir?

Teşekkürler Şimdiden

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceki açtığın başlığada yazmıştım burayada tekrar yazayım, sakin kullanımda araç düşük devirde vites atar ve yokuşlara girerken sıkıntı yaratabilir..eğer aracın gitmekte zorlandığını hissediyorsan vites kolunu geriye çekip vitesi kendin düşür.. ama düz yoldaysan ve ani hızlanmaya ihtiyacın yoksa zararı olmaz ekonomi yapmış olursun..

bendede silverline var ve bizim corsalarda spor modu yok, karda buzda da kullandım ama o tuşa ihtiyacım olmadı.. sanırım aracı 2. viteste kaldırmaya çalışıyo veya patinaj esnasında gaz kesiyo..

spor modu gereksiz bir mod bence, gaza sert bastığın zamanda araç geç vites atıyor ve spor moddan bir farkı olmuyor..