Easytronik araba nasıl kullanılır.?

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla 1.0 benzinli corsa c easytronik kullanıyorum o vites bana dayandı ise sağlam olduğunu söyleyebilirim :) motorun verdiği gücün yetersiz olmasından dolayı + - sistemini sollamalar yokuşlar ve kritik pozizyonlarda kullanmaktayım şehir içi genelde auto modu kullanıyorum memnun sayılırım.Ama bir olayını sevmiyorum oda autoda iken saçma sapan viteslere atmasına deliriyorum mesela araç kendi kendine ekonomik kullanıma geçiyor ve vites 2 olması gerkirken 4,3 olması gerekirken 5 e atabiliyor servisin dediğine göre bu normalmiş beyin değişmesine rağmen aynı uygulamayı sürdürmekte bu olayın olumsuz yanı gazı köklediğnizde aracın çekişini ciddi şekilde engelliyor ve sollama veya kritik pozisyonlarda size zaman kaybı ve çok daha tehlikeli bir olaya sebebiyet vermesi olasılığı var.+ - stildede aslında sorun yok değil vites atması biraz gecikmeli oluyor.Devir kısmına gelince performans istiyorsan + - ile redline a kadar çıkarmak lazım ekonomik kullanımda 3000 devirde auto zaten vitesi atıyor tabi benim kullandığım vites kendi kendine işler yapıyor dedi isem abartmıyorum + - de ne kadar performanslı kullanyorsanız autoya geçince yüksek devirde vites atmaya başlıyor araç sanki son kullanılan stili ayarlıyor ona yakın değişitiriyor eğer gaz pedalını yarımdan daha az basarsanız birsüre boyuncada böyle devam ederseniz auto kullanımını ekonomik sitile alıyor ve gaza dibine kadar basmadanda performaslı sitile geçmiyor.Bunlar benim tecrubelerim bütün easytroniklerde aynı mı bilemiyorum herkez tabi yaşamamış olabilir :)

valla allah bir daha easytronic vites kısmet etmesin :)
araç üç yılda iki defa vites arızası yaptı yollarda perişan etti ve gözüm gibi baktığım corsa mı sattım çünkü 1200 tl masraf çıkardı...
arkadaşlar opel araçlara bakarken beni görünce şaşırdın herhalde yine mi opel alacaksın diyorlardı...

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 corsa 1.3cdti easytronic var bendede ve sıkışık trafikte çok sarsıyo özellikle 1. viteste.. yazılım güncellemesi mevcutmu bu araç için?

Son düzenleme:

babakral55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2009 mod astra sedan var çok memmunum.Sadece rampalarda sorun yaşıyorum birden 2 yerine 1 e atıyor ve haliyle çok bagırıyor.bende manuel kullanıyor o zaman ama rahatlıgına bir şey demem ve bu saatten sonra normal bir vites araba kullanabilecegimi sanmıyorum

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic hakkında çok şikayet gördüm vites değişimi sırasında çok sarsıntı falan oluyormuş.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece sıkışık trafikte sarsıntı yaşıyorum ben.. 1-2 arası geçişte.. eğer sakin kullanırsam hiç sarsıntı olmuyor..3-4-5te zaten hiç hissedilmiyor bile..

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 1.3 easytronic araç var bu vites şeklini kendi haline hiç bir zaman bırakmadım yani her zaman ben vites lerini değiştirdim genelde vites seçimlerini bocalıyor hele yokuşlara yavaş yaklaşıp devir 1500 civarında kalıyorsa vites küçültmüyor hemen müdahale etmezseniz arkadan siyah dumanlar çıkıyor orada ya roketleyeceksiniz yada vitesi geri çekip vites küçültüceksiniz bu arada c kasa corsaların easytronic vitesli modellerinde spor modu yoktur sadece kar modu vardır
ama şunu söylemeliyim ki aracın vteslerini kendiniz değiştirip kullanıyorsanız bir sıkıntı yaşamazsanız nede olsa tam otomatik bir vites değil bu vites şekli size vites değiştirme imkanı veriyor aynı zamanda bu vites şekli aynı zaman da çok dur kalkı sevmez geçen hafta bartındaydım bir konvoya takıldım aşağı yukarı 15 20 dakika çok yavaş bir şekilde dur kalk yaptım araçtan duman çıktı debriyaj balatası çok ısındı ve duman attı bir kenara çektim 15 dakka sonra devam ettim bir sıkıntı olmadı
arasıra kalkışlarda benim aracımda silkeleme yapıyor ilk iki vites geçişlerin belli ediyor kafalar rep yapar gibi bir ileri bir geri 2. vitesden sonra bu durum ortadan kalkıyor ama bu durum genelde hızlı kalkışlarda oluyor sakşn bir kalkış yapıyorsanız o silkeleme pek hissedilmiyor

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelde bu şikayetleri göz önüne alarak yeni active select şanzımanı çıkardı. insignia ve astra j de sunulamkta...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her şey para ile ilgili bu fiyat sınıfta ve modelde olan dizel ve otomatik araçlardabenzer sıkıntılar vardır (dizel otomatik) hem ekonomi ve konfor ancak bu kadar olur sıkıntı yok corsa easytronice devam