easytronic şanzuman 2. vites te kalıyor

barnaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende astra 1.4 essentia var easytronik şanzumanda bir problem var samsunda servise gösterdim bir çözüm getiremediler.
Arabayı ilk çalıştırdığımda motor soğukken hareket etmeden manuelden 2. vitese aldığımda araba geri 1. vitese düşmüyor kar moduna dikkat ettim o açıkkende böyle oluyordu ama kar modu açıkken yanan uyarı lambası yanmıyor. motoru kapatıp tekrar çalıştırdığımda bu problem kalmıyor. Neden kaynaklandığını bilen arkadaşım varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Aracım 2011 30bin km de aldığımdan beri bu problem var.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic beyinleri kolayca bozulabiliyor belki sizinki de arızalanmıştır

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuk havalarda ve hızlı hareket etmeye çalıştığınızda(frene tam basmadığınızda bunu yapıyor ve arıza kodu yazmıyor)sıkıntı olmaz ama siz yinede garantiden bir yazılım güncellemeyaptırın

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yıl 2500 lira verip komple easytronic sistemi değiştirdim Reis opelde.Aynı sorundu.Ama benim beyni işi bilmezler baya kurcalamışlardı öncesinde.Samsun da Samel denen elektronikçinin eline düşmüştü aracım maalesef.Sel suyunda baskı balatası yapışan aracın sağlam beynini bozdular hatta easytronic sisteme litresi 100 liralık yağ yerine sıradan hidrolik yağı koymuşlardı..Senin sorunun bende de olunca komple değiştirdim 60.000 km dir biniyorum.Sistem yağ eksiltiyordu yağ haznesini değiştirdiler geçen ay.Servisten başka yerde çözüm arama.İşlerinin koç gibi arkasında duran özel servis yok.En azından Samsunda yok.Servisten başka yerde sadece lastiklere hava bastırıyorum o kadar.