Easytronic şanzıman yagi

expertus3042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. arkadaslar 2004 easytronic astra h. Hava sogukken motor Isinincaya kadar 1 ve 2 vitesleri cok guzel geciyor ama Isininca sert gecmeye basliyor. Yazın daha kötüydü. Acaba yağ degismeli ve hangi yag kullanılmalı.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. arkadaslar 2004 easytronic astra h. Hava sogukken motor Isinincaya kadar 1 ve 2 vitesleri cok guzel geciyor ama Isininca sert gecmeye basliyor. Yazın daha kötüydü. Acaba yağ degismeli ve hangi yag kullanılmalı.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağ markasını bilmem ama yağını ve flitresini en kısa zamanda değişmelisin. Yoksa sanzimanciya minimum 5.000 i gözden çıkarmalısın

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
93165290 oem numaralı 75w85 GM manuel şanzıman yağını yetkili servisten temin edebilirsiniz. mobil motul castrol gibi markaların 75w90 manuel şanzıman yağını da alabilirsiniz

chasingthesun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracın 75.000 km de baskı balatası değişti. O işlemden sonra bu titremeler başladı. Servise sordum debriyaj hidroliğini değiştirdiniz mi diye, değiştirmesek araç yürümezdi dedi. Debriyaj temas aralığı tanıtımı da yapılmış o işlem sırasında tech2 den. Bir türlü anlayamadım.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracın 75.000 km de baskı balatası değişti. O işlemden sonra bu titremeler başladı. Servise sordum debriyaj hidroliğini değiştirdiniz mi diye, değiştirmesek araç yürümezdi dedi. Debriyaj temas aralığı tanıtımı da yapılmış o işlem sırasında tech2 den. Bir türlü anlayamadım.

Titreşimler, sarsıntılar bir süre gelebilir sebebiyse sökülüp tekrar takılan şanzıman ve motor kulaklarının zamanla belli bi şekile oturması sökülüp takılınca da bu yerlerin sapması. Astra h larda kare travers bulunduğu için şanzımanı sökebilmek için motor askıya alınıyor

chasingthesun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Titreşimler, sarsıntılar bir süre gelebilir sebebiyse sökülüp tekrar takılan şanzıman ve motor kulaklarının zamanla belli bi şekile oturması sökülüp takılınca da bu yerlerin sapması. Astra h larda kare travers bulunduğu için şanzımanı sökebilmek için motor askıya alınıyor

Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. Daha öncesinde Peugeot 208 1.4 HDI Auto5r kullanıyordum, onun vites değiştirme süresi çok fazlaydı fakat bir kez bile titrediğini ya da hopladığını bilmem. Millet Fransız’a sallar ama komple şanzıman sistemi değişmiş opelde hala titreye titreye gidiyorum. :mad: