Easytronic Geri Vites Başarımı

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

Son düzenleme:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç bağırmaz, kavramayı ayarlamaz, gitmeye çalışır ama rölantinin üzerine çıkamaz az çıkar, gücü yetmez çünkü debriyajı yeteri kadar basmamıştır, hatta stop bile edebilir. Bu durumumu kastettiniz ?

Eğer buysa, ben de yaşadım aynısını kick yapınca biraz biraz gitmeye başlıyordu. Baskı balata değişimi, easytronic beyin kömürleri değişimi ve yazılım güncellemesinden sonra bunu yaşamadım. Tavsiye : Hill holder yoksa el freninden kesinlikle destek alın, araç biraz devirlensin sonra devam edin.

Son düzenleme:

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yokuş yukarı geri geri çıkmaya çalıştığında easy vites balatayı tam bırakmıyor.vites a konumunda ve s açıkken geriye alırsanız s aktif oluyor.ama s modunda kavrama hızı değişmez.sadece vites değişim aralığı farkeder.geri viteste s tuşu extra işe yaramaz gibi görünüyor.bence easy kullanan arkadaşlar geri vitesi zorlamasa iyi olur.balatayı çabucak yer gibi.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wala arkadaşım ben de ilk zamanlar düşük eğimli rampalarda yaşıyordum. ama artık frenden ayağımı kaldırıp hemen gaza basarak istediğim gibi kalkış yapabiliyorum. bence çok kafana takma çünkü taktıkça daha çok gözüne batıyor. easytronic = rahatlık güzellik

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam olarak bu değil... Hill holder var.. Araç yeni, talihsizlik yoksa eğer muhtemelen arızalı da değildir herhalde. Çünkü düz vites kullanan bir arkadaşımız daha geri vitesten çok memnun değil özellikle yokuşlarda..

Eastronic kullanıcıları bilir, geri viteste hafif yokuş bir yere doğru geri tırmanmaya çalışırsanız araç kavrama yapmakla yapmamak arasında bir kararsızlıkta kalıyor. Ayak gaz pedalına sabit bassa bile kavrama yapmayı deniyor, bırakıyor ve arkasından debriyajı açtığı için boşa devirlenen motor sesini duyuyorsunuz haliyle... Bu şekliyle easytronic çok güzel salıncak hareketi yaptırıyor araca. Kardan kurtulmaya çalışırken yapardım düz vites aracımda. Tıpkı onun gibi. Bu duruma bir çözüm bulamadım maalesef. Böyle olduğu zaman aracı düz zemine kaydırıp hızlanarak geri geliyorum ve yokuşta bu ivme ile hareket sağlıyorum. Yoksa yokuşta geri viteste harekete geçirmek çok zor easytronici...

Easytronic kullanıcılarının tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum.

Diğer sorum hala geçerlidir ama henüz deneme fırsatım olmadı; Geri vites - Sport mode kullanmayı deneyen oldumu acaba ? Sport modda kavrama daha hızlı oluyor, acaba bir katkısı olurmu bu soruna?

Ben:)