Easytronic - Fren yağ değişimi?

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2009 model 1.2 benzinli aracım 98000 km'ye geldi sanzuman yağını hiç değiştirtmedim sürekli gittiğim sanayide bir yer var kapağını açıp bakıyor değişimine gerek yok diyor sizlerin fikri nedir?

İkinci sorum fren hidroligi değiştirilmeli mi?

Teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
her 3 yılda bir değişmeli kitapçığında yazıyor

cagribey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de easytronic corsa d var bursanın neresinde değiştirceksiniz bende hiç değiştirtmedim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir günde değiştirebileceğimi bilsem benim kapalı garaja gelin hem tanışırız hemde yağı vs sarf malzemeleri alıp değiştiriririz. Ama easy hiç sökmedim.

Fren hidroliğini mümkünse her yıl değilse iki yılda bir değiştirmek en iyisi ben hep değiştiriyorum. Fark hissedilir derecede oluyor.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir günde değiştirebileceğimi bilsem benim kapalı garaja gelin hem tanışırız hemde yağı vs sarf malzemeleri alıp değiştiriririz. Ama easy hiç sökmedim.

Fren hidroliğini mümkünse her yıl değilse iki yılda bir değiştirmek en iyisi ben hep değiştiriyorum. Fark hissedilir derecede oluyor.

hocam nasıl fren hidroliğini eğiştiriyorsunuz.çoğu yer yapmıyor.benim corsa çok cabuk abs giriyor. Bu yüzden mi diye merak ediyorum doğrusu

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
hocam nasıl fren hidroliğini eğiştiriyorsunuz.çoğu yer yapmıyor.benim corsa çok cabuk abs giriyor. Bu yüzden mi diye merak ediyorum doğrusu

Absye girmesi yada frenin kızaklaması lastik ve balata ilede alakalı. Bende vakum tabancası var onunla kaliper hava alma yerinden eskyi çekip yukarıdan yeniyi dolduruyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bildiğim kadarı ile bu tip şanzuman klasik düz şanzuman ile aynı tam otomatik şanzuman gibi değil. Çok fazla da bir masraf çıkarmaz sanmam.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Absye girmesi yada frenin kızaklaması lastik ve balata ilede alakalı. Bende vakum tabancası var onunla kaliper hava alma yerinden eskyi çekip yukarıdan yeniyi dolduruyorum.

bende 2010 model corsa nın fren sıvısını değiştirmeyi düşünüyorum ama kimse ne bu işi yapıyor ne de çoğu yere güveniliyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bende 2010 model corsa nın fren sıvısını değiştirmeyi düşünüyorum ama kimse ne bu işi yapıyor ne de çoğu yere güveniliyor

Emre ben şu anda aleti bir arkadaşıma verdim gelince istersen değiştiririz benim garajda dot 4 fren hidroliği alman yeter. Boşuna ustalara işilik verme derim. bende bu yıl değiştirmededim fren hidroliği alır benimkinide değiştiririm bahaneyle üşeniyorum:)

Ustalarda ve serviste ben o aletten görmedim. O yüzden adamların değiştirmesi zahmetli diye yapmıyorlar. Arka sağ frenden başlayıp arka sola geiyorun sonra ön sağı ve ön solu boşaltıyorsun. Mantık uzaktan fren merkezine yakına doğru değiştirme şeklinde.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre ben şu anda aleti bir arkadaşıma verdim gelince istersen değiştiririz benim garajda dot 4 fren hidroliği alman yeter. Boşuna ustalara işilik verme derim. bende bu yıl değiştirmededim fren hidroliği alır benimkinide değiştiririm bahaneyle üşeniyorum:)

Ustalarda ve serviste ben o aletten görmedim. O yüzden adamların değiştirmesi zahmetli diye yapmıyorlar. Arka sağ frenden başlayıp arka sola geiyorun sonra ön sağı ve ön solu boşaltıyorsun. Mantık uzaktan fren merkezine yakına doğru değiştirme şeklinde.

Hocam nerdesiniz. Ben İstanbul atatürk havalimanının oralardayım sizde ist daysanız vr öyle yapabilirsek süper olur. Kaç litre aliyot bizim araçlar. sizin yağı da ben hediye olarak almak isterim

Son düzenleme: