düzeltemediğim arıza

janpols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bende 98 model vectra b cd var son 6 aydır otomobilde enteresan bi sorun var çözemedim araç 1-2 diyip ayağımı gazdan çekip ani yüklendiğimde roket gibi kalkması lazımken ırlana ırlana kalkıyor ve ayağımı gazdan çektiğimdede nasıl kalktıysa öyle ırlanarak yavaşlıyor düzenli komprösöre binmesi gerekirken ama olmuyor elektriksel dediler elektirikle ilgili tüm donanımını değiştirdim ama halen aynı bi yararı olmadı...
yardımcı olabilecek bir arkadaş veya arkadaşlar olursa sevinirim en azından arıza nedir aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
sevgiler...........

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
o dediğin turbo araçta oluyor

janpols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten servistede ilk defa duyuyorlar anlamadım ben bişi arkadaşlar araçta tüp var hani dedim tüpdemi yapıyor hayır benzidede aynı tüptede aynı yapıyor. normal 2 de seyir halindeyken ayağımı gazdan çekip yüklendiğimde aracın fırlaması lazımken ki araba 2000 motor ama ırlana ırlana kalkıyor ve yine ayağımı çektiğimde ırlana ırlana yavaşlıyor bi türlü bulamadık arızayı
sanırım hiç böyle bir arızayla karşılaşan olmamış :) :)
cidden anlayan yokmu arkadaşlar???
YEMİN ederim sırf bu yüzden satıcam arabayı yaaa

janpols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüpün sigortası ile alakası yok polat kardeş aynı şeyi benzindede tüptede yapıyor yani anlayacağınız sürüş keyfini sıfıra indirdi bu arıza aksi gibi bulunamaması arızanın beni dahada deli ediyor neyse yinede bir önerisi olan olursa yazarsa sewinicem
sevgiler.......

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüpün sigortası ile alakası yok polat kardeş aynı şeyi benzindede tüptede yapıyor yani anlayacağınız sürüş keyfini sıfıra indirdi bu arıza aksi gibi bulunamaması arızanın beni dahada deli ediyor neyse yinede bir önerisi olan olursa yazarsa sewinicem
sevgiler.......

tüpün ecusu arıza yaptığında benzinide bozuyor. hatta çok uzun süre lpg de kullanınca benzin ayarları bozuluyor. bunun için arabaya benzinde 1-2 gün binmek gerekiyor. düzelmezse lpg ecusunu değiştiriyorlar. benimde başıma geldi.
lpg ayarını yapmadan benzin değerlerinin normale dönmesi beklenmez ise lpg ayarlarıda tutmuyor.

en azından o mu değilmi ortaya çıksın. tabi bu arıza ordan demek değil ama olasılıklar arasında.

Son düzenleme: