Düşük Km Benzinli Araç Mı yoksa Dizel Araç Mı

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede benzinli. hem performans hem parça fiyatları bakımından daha uygun. geçenlerde bi arkadaş yazmıştı. turbo arızalndı die 1100 lira fiyat çekmişler valla bnm içim cız etti.

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sizin gibi düşünüyorum artık clio symbol dizel motor turbodan su kaçmıs herhalde 2500 tl rektifiye ücreti ödediler ben yakıttan tasarruf edeyim derken böyle bır arıza ile karsılasırsam benim acımdam pek ıyı olmaz butceme uygun araclarda hep 100bin uzeri araclar hepinize tek tek tesekkur ederım benzınlı daha dertsız gozukuyor.
bencede benzinli. hem performans hem parça fiyatları bakımından daha uygun. geçenlerde bi arkadaş yazmıştı. turbo arızalndı die 1100 lira fiyat çekmişler valla bnm içim cız etti.

L

lucksoul

Bilgi Girilmemiş
...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
http://www.otokritik.com/benzinli-dizel-karsilastirma/

Bu lingde bulunan hesaplama tablosundan faydalanarak bir fikir sahibi olabilirsin. Araçların anahtar teslim değerlerini yazarken dikkat edeceğin nokta dizel aracın değeri benzinliden daha fazla olmalıdır. (Zaten normal olarak da aynı özelliklere sahip araçlarda dizelin fiyatı daha fazladır)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayda 3500 km yol yapıyorum.Maallesef dizelden başka araca binemiyorum.1 hafta benzinli araca bindim ocağıma incir ağacı dikecekti verdim kurtuldum.Dizel motora iyi bakmak ve üzmemek gerekir bakımları zamanında yaptırdığın sürece seni üzmez.

Dizeli pahalı alır pahalı satarsın.hafta da bir benziliğe uğruyorum.Benzinlide ise 4 günde bir.Sanki bana benzinciye verilen para boşa gidiyormus gibi geliyor.Baştan dizelde fazla veriyorsun ama mal senin ve satarkende dediğim gibi benzinliden 2-3 binlira pahalıya satıyorsun.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sizin gibi düşünüyorum artık clio symbol dizel motor turbodan su kaçmıs herhalde 2500 tl rektifiye ücreti ödediler ben yakıttan tasarruf edeyim derken böyle bır arıza ile karsılasırsam benim acımdam pek ıyı olmaz butceme uygun araclarda hep 100bin uzeri araclar hepinize tek tek tesekkur ederım benzınlı daha dertsız gozukuyor.

Semih bey, yok su kaçmış, hortum patlamış bunlara takılmayın. Piyasada o kadar dizel araç kullanıcısı var, dizel teknolojisi çok ilerledi.Eski hurafelerin oluşturduğu bir psikoliji... Çok binerim, aldım mı uzun süre satmam diyorsanız dizel... Sizin gibi az kullanan biri için benzinli idealdir. Kafanızı fazla karıştırmayın.

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ Atilla Bey
kısıtlı bir bütçemiz var elimizden geldiğince en iyisini almaya çalısıyorum almadanda tecrube ve bilğisi olan siz üyelerden fikirlerini ögrenmeliyim hata yada yanlıs yapacak lüksüm yok sizleri ve forumu mesgul etme nıyetınde degılım kusurumuz olduysa affola

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ Atilla Bey
kısıtlı bir bütçemiz var elimizden geldiğince en iyisini almaya çalısıyorum almadanda tecrube ve bilğisi olan siz üyelerden fikirlerini ögrenmeliyim hata yada yanlıs yapacak lüksüm yok sizleri ve forumu mesgul etme nıyetınde degılım kusurumuz olduysa affola

Semih bey siz beni yanlış anladınız, formu meşgül etme diye birşey olur mu,
hep beraber birşeyler paylaşıyoruz. Benim niyetim çıkışmak değildi, yazınızı okuyunca üzüldüm valla:( Anlatmaya çalıştığım sizin kriterlerinizde benzinli araba tercihinin doğru olduğuydu, tereddütlerde olduğunuzu düşünerek kafanızı karıştırmayın diye öyle yazmıştım. opel dışında bir araçta alsanız değerli bir üyemiz olarak arabalarla ilgili her türlü sorun, kullanım ve diğer haberleri karşılıklı sohbet etmek isteyeceğimizden kendi adıma emin olabilirsiniz. asıl benim kusurum olduysa affola
keyifli forumlar:)

Son düzenleme:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Semih bey, Siz araba bakarken bulduğunuz araçları da yazarsınız onlar üzerinden burda yapılacak karşılaştırma ve değerlendirme de faydalı olur.