Düşük Devirde Ses Geliyor

hazar_aktas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım bir iki gündür daha sesli çalışıyor gibi geldi. Soğuktandır dedim üzerinde durmadım ama bugün aracın 1. ve 2. viteste düşük devirde motordan bişey sıkışmışta vuruyor gibi ses geldiğini farkettim. Hafif aşağı eğimde zorlanmadan kalktığı zamanlarda olmuyor. Ama özellikle yokuş yukarı zorlandığında falan hele ki 2. viteste ses fazlasıyla artıyor. Rölantide ya da yüksek devirde bir sıkıntısı yok. Önce motor kapağından geldiğini düşünüp onu çıkarttım öyle bir tur attım ama yine aynı ses devam etti. Daha önce başına gelen ya da fikri olanlar bilgilendirirse sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ses tam olarak neye benziyor. Parca surtme sesimi yoksa disli sesinemi benziyor. Araciniz otomatik vites mi ? 2. Vites demissiniz ama yinede sormak istedim. Rulman sesi olabilir mi ? Ins sanzimanda bir sikinti yoktur.

Son düzenleme:

hazar_aktas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürtme sesi hırıltıyla birlikte. Aracım düz vites

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Motoru gövdeye baülayan motor kulakları vardır, onlardan birisi kopmuş ve motoru düşük devirlerde çok sallıyor olabilir. Sürtme sesi bu bölgelerden gelebilir, ikinci ihtimalse kayış sesi olabilir. Video çekebilme ihtimaliniz varsa paylaşırsanız güzel olur. Aracınızı en kısa zamanda servise götürmektede fayda var, bu tarz sesler büyük arızaların habercisi olabiliyorlar bazen.

Sezayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım bir iki gündür daha sesli çalışıyor gibi geldi. Soğuktandır dedim üzerinde durmadım ama bugün aracın 1. ve 2. viteste düşük devirde motordan bişey sıkışmışta vuruyor gibi ses geldiğini farkettim. Hafif aşağı eğimde zorlanmadan kalktığı zamanlarda olmuyor. Ama özellikle yokuş yukarı zorlandığında falan hele ki 2. viteste ses fazlasıyla artıyor. Rölantide ya da yüksek devirde bir sıkıntısı yok. Önce motor kapağından geldiğini düşünüp onu çıkarttım öyle bir tur attım ama yine aynı ses devam etti. Daha önce başına gelen ya da fikri olanlar bilgilendirirse sevinirim.

Sezayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2015 astra j 11000 km iken benzer bir sorun yaşadım klima açıkken kalkışta ve devirsiz kalkışta tarif ettiginiz gibi ses yapiyordu v kayış ve gergisi degistikten sonra sorun kalmadı.

Sezayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j(1.6/115bg) kullanan arkadaşlara kalkışta hantallık ve performans artırmak için siddetle pedal commander tavsiye ederim. Bu arada aracım edition n11.com dan kol dayama aldım 150tl ve cok başarılı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Astra j(1.6/115bg) kullanan arkadaşlara kalkışta hantallık ve performans artırmak için siddetle pedal commander tavsiye ederim. Bu arada aracım edition n11.com dan kol dayama aldım 150tl ve cok başarılı.

Aslında bu konuyu farklı bir başlık açıp bizimle paylaşırsanız ordan ilerleyelim. Bu konu hakkında çok kafa karışıklığı oluyor. Hemde kafamızdaki soruları oradan paslaşırız birlikte.

Cae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cözüm bulabildinizmi ayni sorun bende de basladi

Cae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cözüm bulabildinizmi ayni sorun bende de basladi
Cözümü buldum sanayide ki usta klima enjektörünü tutan demir kasnak catlamış ve vitası cikmis 2 yerde catlak var 200 tl cik