dti'ciler hangi mazotu kullanıyorsunuz

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar, 2003 corsa 1.7 dti aracım var yaklaşık 6 ay kadar euro dizel kullandım son iki aydır normal mazot kullanıyorum. iternette dti lerin normal mazotlada kullanabileceği yorumlarını okudum. en iyi kanaatede biz dti kullanıcılarının varabileceğini düşünüyorum. son iki aydır normal mazotta hiç bir olumsuzluk görmedim ve normal mazotunda uygun olmasından sebepte yakıt düşüyor.
not:normal mazotun ucuz olmasından tercih etmiyorum, euro dizelle normali arasında fark olmadığını düşündüğümden alıyorum. 40 litre aracın deposu eurodizel normal dizel arasındaki fiyat farkı litrede 10 kuruş=4 lira yapıyor.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zekiii
1-yaptığın ayıptır.bunca zaman nerdesin :)
2-bu arabanın piyasaya çıktığı zaman euro dizelmi vardı...:D
istersen koy kızartma yağı yaksın hiç problem değil
3- balık kızartılmamış olsun fena kokuyor yoksa rakıyı kapan koşar arabanın peşine :D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell v-power kullanıyorum memnunum en azından daha az kurum oluşur ve egr hatasından kurtulurum düşüncesindeyim ve setanı yüksek olduğundan çok az da olsa performansı etkileyecektir benim görüşüm

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eurodiesel demek içerisindeki kükürt miktarı çok düşürülmüş demektir, ve 2012 ocak itibariyle türkiyede satılan tüm mazotlar eurodiesel standartlarındadır, eskikisi gibi yüksek kükürt iceren kırsal motorin üretimi rafinerilerimizde yapılmamaktadır.

Gönül rahatlığı ile istediğiniz mazotu seçebilirsiniz. Aralarındaki tek fark katkı maddeleri felan filan...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotumuz gerçekten çok farklı...
peder tırda yurtdışı çalışırken bazen fazla mazotunu alırdı bizim dizel arabamız yoktu fakat arkadaşının a4 üne koyardı euro almamasına rağmen pedere derdi senin mazotu buna koyunca araba kendine geliyor diye :) birde meşhur kurbağalı deremiz vardı,teknesi olan arkadaşlarına verirdi aynı şeyi onlar da derdi...

rıfkı bey in dediği doğru tüm mazot aynı yerden çıkar ne oluyorsa istasyonda oluyor...

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotumuz gerçekten çok farklı...
peder tırda yurtdışı çalışırken bazen fazla mazotunu alırdı bizim dizel arabamız yoktu fakat arkadaşının a4 üne koyardı euro almamasına rağmen pedere derdi senin mazotu buna koyunca araba kendine geliyor diye :) birde meşhur kurbağalı deremiz vardı,teknesi olan arkadaşlarına verirdi aynı şeyi onlar da derdi...

rıfkı bey in dediği doğru tüm mazot aynı yerden çıkar ne oluyorsa istasyonda oluyor...

bu dediğiniz hangi yıllarda oluyor?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yi kapattım.ıraktan kaçak mazot gelse yakar.normal mazot pompayı daha iyi yağlıyor.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma her hafta aynı gün aynı SHELL istasyonundan alırken söylediğim 100 liralık yüro dizel (eurodiesel) lütfen günlerim geldi :) hey gidi pejo 307 HDi m hey

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi kapattım.ıraktan kaçak mazot gelse yakar.normal mazot pompayı daha iyi yağlıyor.

egryi kapatmış olsanız bile, içeriğinde kükürt bulunan eurodiesel harici yakıtlar ile turbonuzu 40-50bin km de bitirebilirsiniz. turbo dieseller için sorun kaçak sahte katlılı vs olmasından öte içeriğinde kükürt bulunmasıdır.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eurodieselde de solventi basıyorlar.kaldırılına kadar normal mazot kullandım yine olsa kullanırım.