drwaverunner'ın jantları

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: drwaverunner'ın jantları

bildiğim kadarıyla birtek 1.6 turboların lastik eni 225 diğer cosmoların ve diğer donanımların 215 acaba size 215 lastiktenmi jant söktüler ondanmı kaynaklandı yoksa 1.6 turbodan 225ten mi söktüler değişim için de uymadı?

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gobek acilarinin farkli olabilecegi hic mantikli  gelmedi bana. o zaman 19 jant opsiyonu isteyen bir sportla cosmoya ayri gobek acili jant mi takiyorlar. bu maliyeti yukseltir bence.

Ayrica sport sahiplerine belirtmeden gecmeyeyim benim arac cosmo ve 5 bacakli 19 jantlarim var  dancee ayriyeten aracim hic de agir abi durmuyor capo

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farklı olabilir ama onu ayarlamak için tekerlek göbeğine takılan bir halka var ( bi adı vardı onun unuttum ) o halkayı kullanmak gerekebilir. benim bravam vardı ona momo jant takmıştım o halkalardan kullanıyordum.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozkanc link' Alıntı:
arkadaslar bende basta Drwaverunner gibi dusunmustum. hatta araci teslim edecekleri gun showroomda bir tane sport modelin uzerindeki jantlari begenmistim. Bayideki satis mudurunden jantlarin degistirilmesini talep ettim. biraz Nazlandi hanimefendi ama sonunda tamam olur dedi. araci servise alip benim arac hazirlanirken jantlari degistirmeye giristiler. fakat lastiklerim 225 oldugu icin 2 aracin da lastikleri sokulup jantlari degistirdiler. fakat tam takacaklarken kotu bir surprizle karsilastik. Cosmo'nun jantlarinin gobek acisiyla Sport'unki farkli cikti. yani cosmolarin jantlarinin gobegi daha genis. o yuzden husranla sonuclandi. fakat uzuldum mu diye soracak olursaniz, hic uzulmedim, gun gectikce jantlarimi daha cok sevdim. bilginiz olsun arkadaslar. cosmolarin jantlari, sport ve diger modellere buyuk geliyor. digerleri de cosmoya kucuk geliyor. 

Sayın ozkanc
Yeni astrada iki farkı bijon ölçüsü yapmışlar.
1.6 T ve üstü motor seçeneklerinin bijon ölçüsü 5 x 115 ,1.6 T nin altındaki motor seçeneklerinde ise bijon ölçüsü 5 x 105 , size bu nedenle jantlar uymamıştır.Bunu servis biliyor olmalıydı.
Bijon ölçüsü Cosmo yada Sport olmasına göre değil motor seçeneğine göre değişiyor aşağıda Opel aksesuar sitesinde cosmoların 17 inç jantları için iki seçenek var buradan daha net anlaşılıyor.
Aslında en güzeli 19 inç 5 kollulara geçmek .  :)

http://www.opel-accessories.com/subproductgroup.jsp?language=tr&country=TR&vehicle_name=Astra New&category=Jantlar&subcategory=Ala%C5%9F%C4%B1m+Jantlar+17+in%C3%A7&part_num=13276346#anker

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet eger motor seçenekleri aynı ise  jant dizaynı fark etmiyor.  eğer showroom da sizin araçla aynı motora sahip bir sport araç olsaydı  kolaylıkla değişim yapabilirlerdi.