dreksiyonum çok ağırlaştı...

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forumda arattım ama ilgili konu bulamadım. aracım 2002 astra elegance. 70 bine geldiği için 4 lastik aldım michelin. lastikleri takmadan önce önceki lastiklerden dolayı dreksiyon çok ağırdı. bunları taktım bikaç gün normaldi sonra eskisinden daha ağırlaştı dreksiyon. servise götürdüm baktılar, usta ağır olduğunu ancak neyden dolayı olduğu hakkında net bişey söleyemedi. akrabalarda da aynı araçtan mevcut onların araçlarında problem yok. okadar ağırlaştıki sanki broadway. kendimi çevirmek zorunda kalıyorum şehir içinde dönerken :) bu konuda fikirleri olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi. şimdiden teşk ediyorum herkese... iyi forumlar...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildigim kadari elektrikli servon var, jeneratöründe problem olabilir yani yeterince akim üretmemesinden kaynakli sorun olabilir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eps sigortası na bir bak

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompadan yapabilir ...
hidrolik seviyesine baktır ...
dreksiyon kutusunu kontrol ettir..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisteki ustalar anlar gerçi ama,sigortasına bi bakın..kaputu açınca sağda.diğer muhtemel sebepleri arkadaşlar saymış..pompaysa masraf açar,diğerleri ucuz yollu halledilir.kolay gelsin.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompaysa zaten yandık. ama sigortadan yapabileceğini tahmin etmemiştim. teşekkür ederim fikirleriniz için arkadaşlar. sonucu yazarım...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompaysa zaten yandık. ama sigortadan yapabileceğini tahmin etmemiştim. teşekkür ederim fikirleriniz için arkadaşlar. sonucu yazarım...
direksiyon elektrikli oldugundan sigortadan yapabilir..benim yazın olmuştu,sigortası yanmış gittiğimde usta ilk sigorta paneline bakmıştı :D

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün arkadaşımın özel servisine götürdüm arabayı. dreksiyon kömüründeymiş problem. ondan yapıyomuş. değiştirdi arkadaşlar. sorun ortadan kalktı...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akilli bir usta akillica olayi cozmus ve tedavi etmis.
Darisi YETKILI servislerin basina..

Bu sikayetle oraya gitmis olsa idin belki 600-700 TL ni alip, birsuru parca degistirip hala olayi cozememis olabilirlerdi..

Son bir sey, su komurlerin nerede oldugunu bizim icin tam olarak ogrenebilir misin? Maliyeti ne oldu?

Astra larda EPS (Electrical Power Steering) direksiyon sistemlerinde bu sorun cok yaygin..

Simdiden tesekkurler..