double din gps hakkında görüşleriniz

• Konuyu başlatan Sertan_c
  • Başlangıç tarihi
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Touc...ewItem&pt=Car_Audio_Video&hash=item3efdff899c

astra g için linkteki gibi bir şey almayı düşünüyorum,
kullananlardan yada bilenlerden yorum almak isterim bunu almadan önce...
şimdi 200-250 lira verip sadece gps almaktansa bunu almak daha mantıklı geldi,
car pc niyetim vardı ama o sisteme uygun monitörler çok pahalı,
bende bununla nefsimi körleme niyetine girdim,
sizce???

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
toplam maliyet fiyatı önemli.
sonuçta no name çin malı ürünler.
direksiyon kumandası için ayrıca bir aparat da alman gerekecek.
anten, kamera, vergi,nakliye toplam kaça çıkar acaba?
gps ihtiyacın varsa ayrı.ama double din kurayım dersen 700-800 tl ye faturalı garantili bilinen markaları yurtiçinden alabilirsin.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gps çekmeyebilir benim double din çekmiyo:(gpsi bide önerim kardes it çakal kaynayak sokaklarda bu cihazın baslığını sökebilesin yoksa anında uçururlar benimkinin baslığı çıktığı için bi nebze rahatım

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
toplam maliyet fiyatı önemli.
sonuçta no name çin malı ürünler.
direksiyon kumandası için ayrıca bir aparat da alman gerekecek.
anten, kamera, vergi,nakliye toplam kaça çıkar acaba?
gps ihtiyacın varsa ayrı.ama double din kurayım dersen 700-800 tl ye faturalı garantili bilinen markaları yurtiçinden alabilirsin.
280-300 usd toplam maliyet olacak,
uyumlu olması önemli sonuçta uyumlu olmasa aparat ta alsan işe yaramayacak, kutusundan tv anteni hariç herşey çıkıyor zaten ekstra malzeme ihtiyacı yok yani, tv anteni 30-40 lira direksiyon kumanda aparatı da 50-60 lira... çok pahalı değil yani,
gerçekten görmediğim için soruyorum bana faturalı garantili bilinen bir markanın 800 lirayı aşmayacak bir linkini gönderebilir misin? gerçekten görmedim hiç, sanırım o paraya bu özellikleri olan bir cihaz almak çok zor, gps olmayanlar o paraya vardır belki ama gps lisi çok zor belki ikinci el...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
gps çekmeyebilir benim double din çekmiyo:(gpsi bide önerim kardes it çakal kaynayak sokaklarda bu cihazın baslığını sökebilesin yoksa anında uçururlar benimkinin baslığı çıktığı için bi nebze rahatım
çekemeyenler anten taksın :) iğrenç espiriler konusunda görmüştüm :)
şaka bir yana gps anteni takmana rağmen gps sinyali alamıyorsa içinde gps işlemcisi olmayabilir, opsiyonel o işlemci genelde samsung yada sirf star marka chipi oluyor, içinde işlemci olmadan anten girişi olan modeller var, kasa aynı ama özellik eklenmeden farklı donanımla çıkartılmış ürünlerde oluyor bu durum... başlığı çıkartığ eve taşımak çok zor gelir bana, 5" naviyi bile arabada bırakıyordum ben, sen gerçekten her gün eve, evden de arabaya taşıyorsan helal olsun ben yapamam, hırsızlarda bilir zaten gövde varsa kafası da torpido da olacak ;) kapalı otopark var camlarda filmli olduğundan ben de biraz rahatım olacak oldumu zaten heryerde olur...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
280-300 usd toplam maliyet olacak,
uyumlu olması önemli sonuçta uyumlu olmasa aparat ta alsan işe yaramayacak, kutusundan tv anteni hariç herşey çıkıyor zaten ekstra malzeme ihtiyacı yok yani, tv anteni 30-40 lira direksiyon kumanda aparatı da 50-60 lira... çok pahalı değil yani,
gerçekten görmediğim için soruyorum bana faturalı garantili bilinen bir markanın 800 lirayı aşmayacak bir linkini gönderebilir misin? gerçekten görmedim hiç, sanırım o paraya bu özellikleri olan bir cihaz almak çok zor, gps olmayanlar o paraya vardır belki ama gps lisi çok zor belki ikinci el...
800 lira civarı biilinen bir marka alırsın ama navgasyon olmaz.önceliğin navigasyonsa durum değişir.
ben 3,5 inc garmin kullanıyorum.şehirdışında birçok kez işime yaradı.İzmirde adres sorunu olmuyor pek ama bilmediğim bir yer olursa ekrana girip kullanıyorum tabi.
Bahsettiğin maliyetlere getirebileceksen sorun yok.ama ebayden alınan bu tür ürünler için kargo ciddi rakamlar tutabiliyor.
Bu fiyata denenebilir bence.Tek soru işareti isimsiz ürün ve bunun sonucunda gpsin çalışıp çalışmaması olabilir.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
800 lira civarı biilinen bir marka alırsın ama navgasyon olmaz.önceliğin navigasyonsa durum değişir.
ben 3,5 inc garmin kullanıyorum.şehirdışında birçok kez işime yaradı.İzmirde adres sorunu olmuyor pek ama bilmediğim bir yer olursa ekrana girip kullanıyorum tabi.
Bahsettiğin maliyetlere getirebileceksen sorun yok.ama ebayden alınan bu tür ürünler için kargo ciddi rakamlar tutabiliyor.
Bu fiyata denenebilir bence.Tek soru işareti isimsiz ürün ve bunun sonucunda gpsin çalışıp çalışmaması olabilir.
örnek olarak eklediğim 2 linktede hem ürün hem kargo ücreti ayrı yazıyor ve kargo dahil birisi 280 diğeri 300 dolara geliyor, yani 450-470 lira aralığında kargosu da dahil olarak maliyeti oluyor, bir navi birde vasat cd çalar zaten bu paraya geliyor, bu çok çok fazlasını veriyor, bakalım biraz olumlu yorum gelirse kullananlardan cihaz ile ilgili kesin karar vericem, no name olması daha iyi gümrükte vergisiz geçirebilmem için, marka yazarsa sıkıntı benim için, neticede içerisindeki chipsetlerin falan markaları yazıyor fotolarda sadece dışında marka yok o kadar da problem değil bence..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu paraya alınır bence.marka çok da önemli değil bu durumda.
ama umarım gümrükte sorun çıkmaz.isimsiz de olsa elektronik eşya gümrükte problem.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
direkt olarak türkiye ye girmicek cihaz, önce bulgaristan a gelicek ve onların gümrük yasasına göre üzerinde marka yazmayan cihazlardan vergi almıyorlar, ama örneğin çin den gelecek olan çakma da olsa üzerinde sony yazan bir cihazdan orjinal gibi vergi alıyorlar, üzerinde hiçbirşey yazmıyorsa hiç sorun yok vergi de yok..