double clutch (cift debriyaj)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ara gazı ayrı birşey, ara gazı da veriyor videodaki arkadaş ama çift debriyaj vites kutusundaki dişlilerin hareketleri ile ilgilidir.

Senkronize şanzumanlarda (bütün modern düz vites araçlar yani) gereksiz bir olay. Eski traktörlerde kullanılan şanzumanlarda yapılması gerekirdi.

Son düzenleme:

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mantıklı, herkes yapıyor bunu öyle büyütülecek bi serilik de gerekmiyor :) eski araçlarda olabilir ama bizim dizelde bi işe yarayacağını sanmıyorum, denemedim. zaten yüksek devirde kullanmayı sevdiğimden benim işime yaramaz sanırım :)

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlıs anlamadıysam hareket su ;aracınızın devrını dusurdugunuzde aynı vıtesteyken gaza yuklenıp,debrıyaja yarım ve hızlıca basıp bıraktıgınızda bırden ve cok kısa surede aracınızın tekrar devırlendıgını farkedeceksınız
bu hareket bu sebeple yapılır ve cok ıse yarar kastettıgınız hareket bu olsa gerek

o snn dediğin fakir debrıyajı :):) beyler bu sistem mekanık bi sistem şimdi sizin kafalar iyice karıştı sanırım o zaman naapıyoruzzzz :):) bu işin uzmanı porsche den sistemin çalışma prensibini izleyerek görüyoruz gerçekten güzel bi vıdeo sabredin sona dek izleyin...
http://www.otovizyon.com/izle/54587-porsche-double-clutch-transmission-pdk-.html

ben bu sistemli araçları çok kullandım ve iyi bilirim neler yaptırdığını araca :):) örnek altta...

4911.jpg

4923.jpg

Son düzenleme:

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
önceden cift debriyaj olayini eski man ve reolarda yapardik :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çift kavramalı debriyaj gibi çalıştırıyor anladığım kadarıyla

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tır,otobüs felan tarzı ağır vasıtalarda araç devrini buluğu zaman debriyaj kullanmadan vites değiştirebiliyor. geçenlerde bizim şirket arabası olan dizel fiat fiorinoda denedim 2den 3 e geçerken devrini bulduğunda çok rahat geçti
benzinli araçlarda da olur mu? çok faydalı bişey deil ama bilmeyen yapmasın

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlıs anlamadıysam hareket su ;aracınızın devrını dusurdugunuzde aynı vıtesteyken gaza yuklenıp,debrıyaja yarım ve hızlıca basıp bıraktıgınızda bırden ve cok kısa surede aracınızın tekrar devırlendıgını farkedeceksınız
bu hareket bu sebeple yapılır ve cok ıse yarar kastettıgınız hareket bu olsa gerek

bu dediğin bildiğim kadarıyla yarım debriyaj olayı..
arkadas ortamında eş değer araçlarla kalkarken cidden işe yarıo :D:D..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
La birini değiştirmeye güç yetmiyo siz ikiden bahsediyonuz yaa.
ne masraf adamlarsınız...