Dostlar arızayı bulana bir kilo antep baklavası hediye..

erdemix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen kapalı otoparkın garajından çıkamıyor asfaltı yerinden kaldırması gereken araba.

not araba benzinli. (eskiden tüp de vardı söktüm )
pek anlamam ama baskı balatana baktırdınmı debriyaz durmu nasıl başıma gelmişti rampada dene bi debriyajsa cıkar ortaya rampada cekmiyor devir yükseliyorsa baskı olabiir

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki eksantrik sensörü gibi bu veya krank devir yapabilir diyecem ama

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıya bağlı bir problem olduğu için öncelikle cts(ısı sensörü) ve IAT (hava ısı sensörünün) değerlerine bakmak lazım cihazdan.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
İlker hocam tüm sıcaklık değerleri tamam da 92,5 dereceyi nasıl ölçtünüz? :D

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 dan sonraki ikinci çentik 95 derece olduğuna göre 1. çentik 92.5 olması gerek değil mi.
eksanrtik sensörü olduğunu sanmıyorum öyle olsa hep yapar yada hiç yapmaz. ama ısı sensörü olayı kafama takıldı. hava ısısını mı ölçüyor. motorda nerde hava debimetresine takılı bi tane var o mudur.

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pek anlamam ama baskı balatana baktırdınmı debriyaz durmu nasıl başıma gelmişti rampada dene bi debriyajsa cıkar ortaya rampada cekmiyor devir yükseliyorsa baskı olabiir

araç otomatik şanzıman. baskı balata yok ki dostum :)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya akışmetre içerisinde akışmetreye dahil bir şekildedir , yada akışmetreden sonra hortum üzerinde ayrı bir sensor olarak bulunur.2.5 de nasıl bilmiyorum.Bundan ayrı birde CTS yani Coolant Temp Sensor vardır ki buda ısıya göre karışımı belirleyen bir sensördür.Bu iki sensörü kontrol etmekte fayda var.Akışmetre içersinde ise ve akışmetrenin üstündede ayar yapılabilen potans mevcut ise emisyon değerlerine göre buradan ayar yapılabilir.Yani akışmetre değiştirmiş olsanda bu ayarı yapmak gerekir.Dediğim gibi bu yazdıklarım sana fikir versin istedim.ama tam olarak hangi şekilde konumlu ve ayar potu var mı yokmu görmek lazım.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun çözüldüğünde benim sorunda çözülecek. Çünki aynı sorun şu an benim araçta da mevcut. Şehiriçi klima açık ısı 90 derecenin üzerindeyken araç devirlenmekte güçlük çekiyor, helede ufak bir rampa gördümü nerdeyse en kötü bir araba bile beni geçecek duruma geliyor. Lpg veya benzinde farketmiyor. Debriyaj balatam yeni. Aracın ısısı düşükken problem yok. Isı 90-100 arasına geldimi araç gitmemde gitmem diyor.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık müşiri motor sıcaklığını olduğundan farklı ölçerse yapabilir cihaza bağlayıp değerleri kontrol ettirin bide yeni buji taktırdığınızda rahat oldumu diş yerleri bozulmamıştır umarım

zewac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güç sorunu

aracımda eskıden lpg vardı ve sokturdum dıyorsunuz,lpg kıtı sokulurken montaj sırasında emme manıfoldu uzerıne delınen delıkler olmalı lpg kıtının nozullarının montajı ıcın acılmıs olan delıkler,sokulme ıslemı sırasında bu delıkler nasıl kapatıldı onu ıyıce bır arastırın,o delıklerden bır yada bır kacından hava alıyorsa kesınlıkle o hatayı alırsınız bızzat sahıt oldum bu duruma.o delıklerı korlemek ıcın takılan tapalar var ve tapalar takılırken loctite firmasının kırmızı renklı ızole sıvıları var onunla ıyıce ızole edıp takılmalı,benım sıze soyleyecegım olasılıkda bu olsun,bır baktırın derım ıyı gunler.