Döşemedeki ıslaklık !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun dikkatimi çekti sürücü tarafındaki paspası kaldırdım altında nemlenmeler ve ıslaklık farkettim döşemeye bakayım dedim ondada ıslanma olmuş üstten bakınca görünmüyor ama döşemeye bastırınca vıcık vıcık su sesleri geliyor altından , çevresinde bi ıslaklık yok sadece orta bölgeler ıslak içeri yağmur girdi desem yanlarda ıslak olurdu acaba bu ıslaklık nerden gelmiş olabilir.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
offfff kis aylarinin makus kronik arizasi...

Iceri giren suyun sebepleri..

1.) Klima giderinin tikanmasi
2.) Silecek suyunun giderinin tikanmasi
3.) Kapi icine sizan suyun hoparler boslugundan iceri sizmasi
4.) Tabandaki delik
5.) Kablo baglanti contalarindaki yirtiklar
6.) Tabandaki contalarin dusmesi, yirtilmasi
7.) Kapi,cam veya sunroof fitillerinin kacirmasi

buralari kontrol edin...

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun öğleden sonra öyle ayak üstü baktırdım ustaya , 1,2,7 nolu yerleri kontrol etti oralarda sorun yok , ya zaten bariz bi su birkintisi oluşmuyor sadece orta bölge ıslak oda bastırınca belli oluyor yani alttan gelmiş gibi su , tabanadaki delik derken neyi kastetdiniz acaba

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yani bildiginiz delik aracin sac aksaminin sudan, tuzdan mutevellit curumesi, bir yere surtersiniz aracin tabanini, alttaki koruma siyrilir sac dis ile direkt temasa gecer ve curur...

Son düzenleme:

ROUSHER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahibinden.com
bende "b" gsi var , yağmur yağınca içeri giriyor sular :( ... akü altı çürük :( düşünün !!!

massezo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun dikkatimi çekti sürücü tarafındaki paspası kaldırdım altında nemlenmeler ve ıslaklık farkettim döşemeye bakayım dedim ondada ıslanma olmuş üstten bakınca görünmüyor ama döşemeye bastırınca vıcık vıcık su sesleri geliyor altından , çevresinde bi ıslaklık yok sadece orta bölgeler ıslak içeri yağmur girdi desem yanlarda ıslak olurdu acaba bu ıslaklık nerden gelmiş olabilir.
Benim araçta da olmuştu, yağmur tahliye deliğine çamur dolmuş, her yağmur yağdığında da su giderdin akamıyor, içeriye giriyordu.Nitekim sorunu bulunca hallettik.

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha Geçen Gün Aynı Sorunu Corsa C'De Yaşadık Sol Altı Delikmiş Arabanın Ordan Su Girmiş Sizinkide %100 Aynı Sorun Sol Tabanı Komple Söktürüceksiniz Orası Tamir Edilicek Kurutulucak Sonra Tekrar Takılıack

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtor suuynda eksilme oluyormu?kalorifer radyatöründen olabilir..bide lpg yada anfi varmı aracta kaputu acınca sağda cam suyu deposu var ordan kablo geciriyolar ve kapatmıyolar orayı su iceri giriyor..bide orda yağmur suyunun akması için boru var oraya yapraklar doluyo ordanda su kalorifer deliklerinden iceri ortaya doluyo bi hortum tutun bakalım oraya gidiyomu su

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtor suuynda eksilme oluyormu?kalorifer radyatöründen olabilir..bide lpg yada anfi varmı aracta kaputu acınca sağda cam suyu deposu var ordan kablo geciriyolar ve kapatmıyolar orayı su iceri giriyor..bide orda yağmur suyunun akması için boru var oraya yapraklar doluyo ordanda su kalorifer deliklerinden iceri ortaya doluyo bi hortum tutun bakalım oraya gidiyomu su

:good: bide tawanda camla kaportanın bitiştiği yerde çürük olursa feci oluyo geçen başıma geldi 1 ay önce ön camın üstünü 1 karış komple kazıttım tekrar boyattım yeni cam taktırdım üstten giriyo direklerden tabana ulaşıyormuş :) nigar ilk boyasını görmüş oldu ama sewdim işçiliği 10 senelik araçta ton farkı olmadı sıfır boyanmamış gibi duruyor