dörtlülerin sağ tarafı yanmıyor ya da dengesiz yanıyor...

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.
anahtar kumandası ile kapıları açtığımda fark ettim ki sağ taraf sinyal lambaları yanmıyor.Aracı çalıştırıp çok az gaz verdiğimde, önce dengesiz zaman aralıklarıyla yanıyor sonra düzeliyor.dörtlü flaşörlerde de aynı,araç çalışmıyorken sağ taraf sapıtıyor. bunun sebebi ve çözümü hakkında yardımlarınızı istiyorum..

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.
anahtar kumandası ile kapıları açtığımda fark ettim ki sağ taraf sinyal lambaları yanmıyor.Aracı çalıştırıp çok az gaz verdiğimde, önce dengesiz zaman aralıklarıyla yanıyor sonra düzeliyor.dörtlü flaşörlerde de aynı,araç çalışmıyorken sağ taraf sapıtıyor. bunun sebebi ve çözümü hakkında yardımlarınızı istiyorum..

1- Akünün şarjı az.
2- Sağ taraf sinyallrin soketleri oksitlenmiş olabilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kol arızalı iken yapar. Sinyal kolunu söküp, 4lü leri öyle deneyin.

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevaplarınıza teşekkür ederim.dün akünün garanti belgesini buldum 4. yılını tamamlamış sanırım sorun ondan kaynaklı kış bastırmadan ölçmüştüm normaldi ama havalar soğuduktan sonra sorun çıkmaya başladı anlaşılan bir masraf daha çıktı....:(:(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevaplarınıza teşekkür ederim.dün akünün garanti belgesini buldum 4. yılını tamamlamış sanırım sorun ondan kaynaklı kış bastırmadan ölçmüştüm normaldi ama havalar soğuduktan sonra sorun çıkmaya başladı anlaşılan bir masraf daha çıktı....:(:(
akümü değiştireli bir ay kadar oldu. benim akü araca marş basmayacak kadar bitmişti ama uzun kısa farlar,dörtlüler, radyo, camlar merkezi kilit çalışıyordu. güç eksikliği belli olsada akünün bitmesi aracın marşı çevirmemesinden anlaşılıyor. sinyal ile ilgili bu sıkıntınız akü kaynaklı olsa aracınızı hiç çalıştıramıyor olurdunuz.
sorun ampülde gibi gelmişti ama araç çalışırken farklı stop etiğinde farklı tepkiler olduğundan sanırım arıza emre beyin dediği gibi çıkacak.
ilk başta siz en ucuzundan yani sinyal 1-2 tl ye ampülünü değiştirerek işe başlayın bence.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Akü ile ilğisi yok.
hızlı yanan taraftaki sinyal ampüllerinden biri gevşek.
Araç ampülü patlak görünce uyarı için hızlı yakıp söndürür.
Bi bak önmü arkamı hangi sinyalin yanmıyorsa değiştir