dolar 1.700 petrol 35 dolar altı...

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Piyasalarda yaşanan durgunluk bir dönem rekorlar kıran petrol fiyatlarını alt-üst etti.
Petrol dün tam yüzde 7 oranında gerilerken 35 doların da altına indi. Fiyatlar böylece henüz temmuz ayında ulaştığı 147 dolarlık zirvesinden yüzde 76 gerilemiş oldu.
Dünü 34.93 dolardan kapatan ham petrolün varil fiyatı bugün de zayıf seyrediyor. Petrol 1 sent düşüşle 34.92 dolardan işlem gördü.
Fiyatlarda yaşanan keskin düşüşü değerlendiren analistler, ekonomik göstergelerdeki zayıflıklar, global resesyon ve talep düşüşüne bağlı olarak petrolün baş aşağı gittiğine işaret ediyor. Yakın zamanda ekonominin canlanacağına yönelik umutların giderek azaldığını belirten uzmanlar, petrol talebinin de düşük seyretmeye devam edeceğini vurguluyor.
BNP Paribas petrol analisti Harry Tchilinguirian, zayıf ekonomik görünümün 2009 ilk yarısı boyunca etkisini sürdüreceğini ve ABD, Euro Bölgesi ve Japonya'nın senkronize bir şekilde resesyonda olacağını söyledi.
Alaron Trading analisti Phil Flynn de yavaşlayan bir ekonominin tam ortasına gelindiğine işaret ederek, "Ancak aynı anda petrol stokları da zirveye çıktı. Bu nedenle petrolde olumlu düşünmek çok zor" dedi.

Utanıyorum...kısaca bir hesaplama yapalım...

varil fiyatı 147 dolar iken TRde benzin litre fiyatı 3400 (ortalama)
varil fiyatı 35 dolar iken TRde benzin litre fiyatı 809 olması gerekiyor...

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kezde dolar yükseliyo diye zam yaparlar.indirim yapacakları zaman 6 ila 9 ay geriden gelen endeksi kullanıyolar ama dolar artınca yada petrol fiyatı artınca hemen uyguluyolar nası oluyosa.en büyük hırsız devlet kusura bakmayında.
şimdi alakası yok belki ama aklıma geldi sinirden yazmak istiyorum.ankarada doğalgaza hava karıştırıp basıyılarmış.olay mahkemeye gitmiş güya ama ne sonuç çıkar bilmem.i.melihin belediyesi atıyorum botaştan 500 milyon metreküp gaz almış ancak ankaraya 600 milyon metreküp satmış.belediyenin gaz depolama tesisi olmadığı için fazla olan satışı açıklayamamışlar böylece hırsızlık ortaya çıkmış.hem gaza zam yapıp soyuyolar hemde ısınamayalım daha çok alalım diye hava basıyolar.üstelik muhtemelen fazla olan kısmınıda iç ediyolardır bununda neyse.daha fazla konuşmayım sövecem yoksa.

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
yyaaa var yaa eger bu petrol fiyatları biraz artsın 5 tl ye alırız benzinin litresini yandık ki ne yandık

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çıkarmamak lazım eğer 5 tl olursa otobüsle giderim işe valla

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çoğu başlıkta da belirttiğim gibi aldığım gram benzinde ödediğim vergilerin hiçbiri için hakkımı helal etmiyorum... haram zıkkım olsun. varilleri içi petrol dolu olarak bi taraflarına soksunlar.. fitilleri ateşleyeceklerden ilk sırada ben varım ...

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoğu başlıkta da belirttiğim gibi aldığım gram benzinde ödediğim vergilerin hiçbiri için hakkımı helal etmiyorum... haram zıkkım olsun. varilleri içi petrol dolu olarak bi taraflarına soksunlar.. fitilleri ateşleyeceklerden ilk sırada ben varım ...

+1 Fazla söze gerek yok!

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah AkP yi başımızdan eksik etmesin..

Son düzenleme:

duman666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir fitilde ben istiyorum.