dogan slx lpg sistemi

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR

AKLIMA BİR SORU TAKILDI O NU SORMAK İSTİYORUM GEÇENLERDE AMCAMA DOGAN SLX 1.6İ.e. ALDIK KAPUTU AÇIP BAKTIM LPG SİSTEMİNE FAKAT AYNI SIRALI SİSTEMDEKİ GİBİ LPG BEYNİ VAR(BİLGİSAYARDAN AYAR YAPILIRKEN BAGLANAN KUTU) FAKAT SIRALI OLSA 4 TANE LPG ENJEKTÖRLERİ OLMASI GEREKMİYORMU AMA SIRALI DEGİLSEDE LPG BEYNİ NEDİYE VAR ANLAMADIM GİTTİ

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tek nokta enjeksiyon var yanlış hatırlamıyorsam benim palioda da vardı. Ne karburatör LPG sistemi nede, Sıralı sistem 2sinin arasında bir sistem oluyor.

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek nokta enjeksiyon var yanlış hatırlamıyorsam benim palioda da vardı. Ne karburatör LPG sistemi nede, Sıralı sistem 2sinin arasında bir sistem oluyor.

cvp için teşekkürler peki lpg ayarı yine beyindenmi yapılıyor nasıl yapılıyor yoksa manuelmi yapılıyor

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Motorun üzerinden bir boru geçiyordu vana gibi bişi vardı oradan yapıyordum hatta arkdaşlar dalga ggeçiyordu ocagın altını actınmı kapadınmı diye. Eğer resmi bulursam ekliyim.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun üzerinden bir boru geçiyordu vana gibi bişi vardı oradan yapıyordum hatta arkdaşlar dalga ggeçiyordu ocagın altını actınmı kapadınmı diye. Eğer resmi bulursam ekliyim.

Hocam ordan ayarı doğru yaptıgınıza nasıl emin oluyorsunuz?Bneimde arıza ışığı yanıyordu (kesin lpg ayarı bozulmuştu)onu sıktım 1 aydır sorun yok.Ama şansına göre yaptım ben onu.İşin aslı nedir bize de söyle:)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hocam ordan ayarı doğru yaptıgınıza nasıl emin oluyorsunuz?Bneimde arıza ışığı yanıyordu (kesin lpg ayarı bozulmuştu)onu sıktım 1 aydır sorun yok.Ama şansına göre yaptım ben onu.İşin aslı nedir bize de söyle:)

Dostum motorun üzerinde bir vana vardı oradan ayarlıyordum ben rolantide çalıştırıken acıyordum gaza yükleniyordum. Kısıyordum gaza yükleniyordum motorun silkelenmediği noktada benim için gaz ayarı oluyordu :) hatta bir kere çok kısmışım araba 110'nun üzerine çıkmıyordu. Benim el fireni ışığı bile yanmıyordu arıza lambası falan olacağını bile sanmıyorum :)