dizelci arkadaşlar üzgünüm

• Konuyu başlatan tonyhawk
  • Başlangıç tarihi
T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
Ynt: dizelci arkadaşlar üzgünüm

yok halıl  abi vallahı elım ayagım uyustu uzun yolda ozellıkle gaza mılımetrık dokunacagım dıye :D ;D ama ıstenıncede oluyormus onu ogrendık

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tonyhawk link' Alıntı:
yok halıl  abi vallahı elım ayagım uyustu uzun yolda ozellıkle gaza mılımetrık dokunacagım dıye :D ;D ama ıstenıncede oluyormus onu ogrendık
istenince olur tabi ama bence gerek yok. arabanın tadını çıkart ne demiş şair? '' bas gaza aşkım bas gaza '' :D

S

screem

Bilgi Girilmemiş

tonyhawk link' Alıntı:
sen sımdı delıkanlıca söyle bu kadarını sende beklemıyodun degılmı ne tekım bende beklemıyodum yalan yok :D 011zaa ha suna gelelım ben ıdda etmedım kı dızel kadar gıderım soyledır boyledır ama dızelcılerıde uzecek sevıyede kullanırım aracı o kadar  011zaa

yok kardeşim allah kaza bela vermesin basmazsan yakmaz tabi ki...ecoflex yazısını vereyim bende duruyo...

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

screem link' Alıntı:
[quote author=tonyhawk link=topic=1972.msg41189#msg41189 date=1311747618]
sen sımdı delıkanlıca söyle bu kadarını sende beklemıyodun degılmı ne tekım bende beklemıyodum yalan yok :D 011zaa ha suna gelelım ben ıdda etmedım kı dızel kadar gıderım soyledır boyledır ama dızelcılerıde uzecek sevıyede kullanırım aracı o kadar  011zaa

yok kardeşim allah kaza bela vermesin basmazsan yakmaz tabi ki...ecoflex yazısını vereyim bende duruyo...
[/quote]
allah razı olsun allah kımseye kaza bela gostermesın. ecoflex yazısı dursun bı daha kı bulusmaya alırım  011zaa 011zaa

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tonyhawk link' Alıntı:
hemen sızede cevap vereyım yarım depo benızın seklınde resımde gozkuyor açılı sekılde haklısınız ama ıbre tam olarak yarım depoo cızgısının hemen sagındakı cızgının cok az altındaydı ayrıca gunesi balcıkla sıvamaya calısmayalım arkadaslar neyse o burada yalan sulemek ıcın cekmedık o kadar fotografı yada ne geregı var benım cebımdekı paranın kımseye yararı yok sızın cebınızdekı paranında bana yararı yok oyleyse  lutfen yok su soyle oldu yok bu kadar heseplaması lazım  bilmem ben araba ne gosterıyorsa onu cektım gerısı teferruattır benım ıcın ayrıca 341 km de 6,6 lt benzınden depoda soyle bır hesaplama yapalım 300 km de 6,6x3:19,8lt benzın eder 41 km de 2,7 lt benzın eder 19,8+2,7:22,5 lt ettı ıbre tam benım dedıgım yerde olmazı lazım zaten her cızgı aralıgı zaten 7 lt saygılar...

Sayın tonyhawk,

Yalan attığınızı ima etmediğimi mesajımda açıkça belirttiğimi düşünüyorum, yine de kendimi ifade edemediysem ve bu şekilde anladıysanız özür dilerim. :-[

Daha önceden bu forumda, yol bilgisayarında gösterilen tüketim değerlerinin gerçek tüketimden farklı olabileceğini, bu yüzden alınan benzin miktarı ve katedilen mesafe oranı ile hesaplamanın daha sağlıklı olabileceğini okumuştum. O yüzden acaba yol bilgisayarı yanlış hesaplamış olabilir mi diye düşündüm. Ayrıca bildiğim kadarıyla yakıt deposunun şekli düzensiz olduğu için ilk yarım depo son yarım depoya oranla daha uzun mesafe yol katetmenizi sağlıyor (yani başka bir deyişle, ilk yarım depodaki benzin miktarı ile son yarım depodaki benzin miktarı deponun şeklinden dolayı aynı değil diye biliyorum). Bunu da yine bu forumda bir konuda okumuştum, doğruluğundan emin değilim. Ben de önceki mesajımda da belirttiğim gibi 1.4T kullanıcısıyım ve bu değerlerin yakalanabiliyor olması beni de mutlu eder tabii ki, dolayısıyla güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak gibi bir durum söz konusu değil.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

sn xylent oyle ıma etmedıgınızı ve 1.4t kullanıcısı oldugunuzu bılıyorum ben sızın ıcın demedım genel olarak bır yazı yazdım ve hesaplama yaptım ama yol bılgısayarıda ıllakı sıfıra sıfır hesaplarmı bılemıyorum bılememde ben sadece ne gosterıyorsa onu cektım ve koydum mesajınız ıcın tesekkur edıyorum tekrar

mertkaya39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inanamadım ya.aracımda 9,1 9,5 görmekten yakınırken bu değerler şaşırttı açıkcası.6 ya atıp gaz vermiyorum demişsiniz.ben genellikle hızımı aldıktan sonra yakıt tüketimini azaltmak için yokuş aşağı yollarda yada hızladığım düz yollarda boşa takmanın max ekonomi sağlıyacağını biliyordum.vites yükseltince gaz vermedikten sonra 0 göstermesinin nedeni gaz verilmediği için okumadığındna kaynaklanıyor olabilir...

1

1423

Bilgi Girilmemiş

Bayır aşağı ekonomik gitmek için uygun viteste gaz vermedikçe 0 litre yakar.yani motor çalışır ama ateşleme olmaz.yer çekimi kuvveti tekeri döndürür teker de motoru çalıştırır.fakat araç boşa alınırsa .0.7lt/hour gibi bir değer yakar araç.çünkü motor çalışması için ateşlemeye ihtiyaç duyar..

bayır aşağı boşa almak ekonomik değil hem de motor frenini iptal edildiğinden güvenli değil..

mertkaya39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
Bayır aşağı ekonomik gitmek için uygun viteste gaz vermedikçe 0 litre yakar.yani motor çalışır ama ateşleme olmaz.yer çekimi kuvveti tekeri döndürür teker de motoru çalıştırır.fakat araç boşa alınırsa .0.7lt/hour gibi bir değer yakar araç.çünkü motor çalışması için ateşlemeye ihtiyaç duyar..

bayır aşağı boşa almak ekonomik değil hem de motor frenini iptal edildiğinden güvenli değil..
bilginiz için teşekkürler.10 yıllık şöför üm bunu bilmiyordum :)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Evet, vitesi boşa almak yakıt tüketimini kesmez. Motor rölantideki kadar yakıt harcar. Bu da sn. 1423'ün belirttiği gibi 0.6-0.7lt/100 km gibi bir değerdir. Aracı boşta kullanmanın yaratacağı diğer risklerden söz etmeye gerek bile yok. Siz siz olun asla tasarruf edecem diye vites boşta gezmeyin  greatt