dizel yakıt türünün(markasının) motor sesine etkisi

serdar41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben aracımı aldığımdan itibaren shell v power dizel kullanıyorum,araç motorunun soğuk ve sıcakken çıkardığı ses seviyesi belli oranlarda,özellikle ilk çalıştırma ve araç ısınıncaya kadar içeriye çok fazla ses vermesede çıkan gürültü hatırı sayılır derecede.bugün iş arkadaşımın dizel astra j'sine binme fırsatım oldu ve duyduğum ses karşısında kulaklarıma inanamadım,araç inanılmaz sessizdi ,arkadaşım çekişin son derece iyi olduğunu ve total excellium dizel yakıt kullandığını belirtti.bildiğim kadarıyla bahse konu yakıt fransadan doğrudan ithal ediliyor ancak dizel partikül filtreli araçlar için büyük önem taşıyan yakıttaki kükürt oranı konusunda aklımda soru işaretleri var.kullanan arkadaşların motor çalışma ses seviyesi,performans,gidilebilen mesafe,dizel partikül filtresi temizlenme periyodu v.b. konularda yorumlarını almak istiyorum.teşekkürler.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel yakıt türünün(markasının) motor sesine etkisi

ben yakıtı nerden alırsam alayım ses seviyesi değişmiyor. bana göre çok tır tır lı çalışmıyor. sabaları dahi ilk çalıştırmamda dışarıdan nasıl duyuluyor bilmiyorum ama içeriye çok fazla ses gelmiyor. ısınınca zten normal araç sesi gibi.kaputunuzun altındaki keçeyi kontrol ettiniz mi? belli olmaz bunarın işi sizin arabaya koymamış olabilirler:)

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende shellden v power kullanıyorum aracımın sesi içeri çok rahat ve yüksek şiddette yansıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çalıştığım ilçede shell yok ama mümkün mertebe de merkezde shell'den doldurtuyorum depoyu
onun dışında ilçede Sida Petrol var burdan alıyorum
ilk çalıştığında sesli çalışıyor tabi ki ancak içeriden rahatsız edici bir derece de gelmiyor bana özellikle ısındıktan sonra

gork1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Total excellium dan başka yakıt kullanmıyorum ve inanılmaz memnumum. Hem motor sesi hemde performans açısından çok başarılı .

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim dizeller yakıtı çok seçiyor. Denediklerim içerisinde BP ve Opet ile rölantide çakır çakır sesler ve vuruntu sesi geliyor ve BP bariz çabuk bitiyor Opet menzili iyi. BP de gizli dpf temizliği yaptı her seferinde belki denk gelmiştir. V power Shel orta karar ses ki genelde bunu kullanıyorum çok sessiz diyemem. Total ama her Total  istasyonun yakıtı aynı değil kesinlike Totalin kendi istasyonlarındaki yakıt genel olarak V Power a göre çok daha sessiz bence başarılı bir yakıt. Shell GTL en sessizi ama menzil biraz kısalabiliyor takriben Shell VP ye göre depoda 30-50km daha kısa diyebilirim. Bu menzil olayından tam emin değilim. Belki o depoda kullanım şartlarına bağlı olarak menzil azalmış olabilir. Son depoyu GTL aldım uzun aradan sonra.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sessizlik, titreşimin az olması zaten vermlilik kriterleridir; açığa çıkan enerjinin ses - tireşim ya da ısıyla sönümlenmesi verimi düşürür.

Ayrıca şehirden şehire, istasyon şubesinden şubeye yakıt kalitesinin değişmesinden nefret ediyorum!

Geçenlerde İzmir den Shell benzin almıştım; daha ş.dışına çıkmadan ş.içinde yakıt ortalamam düşmeye - motorun sesi azalmaya başlamıştı  dancee dancee dancee

Akçay a döndüm gene bozuldu veriler  general_mmmmmmm

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hepsi aynı dostlarım içine karabiber, tuz, kekik, pul biber, en çok nane  005hihih neler karıştırıyorlar neler 2 kuruş fazladan kar bile önmeli bir kazanç.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

gork1905 link' Alıntı:
Total excellium dan başka yakıt kullanmıyorum ve inanılmaz memnumum. Hem motor sesi hemde performans açısından çok başarılı .
Katılıyorum..

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

GTL kullandım bu depoda bıraz pahalı ama araba sessızlestı performansı arttı ve bırazda fazla yakıyor :D