Dizel Insignia bakim sureleri

hasan26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar araniza yeni katildim.
araclar konusunda biraz acemiyim :)
Aracimi 1 hafta oldu alali 2015/11. ay da trafige cikmis tum bakimlari simdiye kadar servisde yapilmis dizel 1.6 cosmo.

Dun servise gittim periyodik bakimlarini yaptirmaya yag, mazot filtresi vs basit seyleri degistirdiler. Acil isim oldugu icin soru soramadim servise. Asil sormak istedigim triger seti v kayisi vb. gibi buyuk bakim/degisim sureleri veya km sureleri nedir araç suanda 59.000 km de. ne zaman hangi bakimi yaptiracagim bilgilendirirseniz sevinirim. ve forumun heryerinde yazan 60 bin bakimi nedir :)

Tesekkurler

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
60 bin de şanzuman yağı fren yağı motor yağı yanlız castrol önermem 2 3 kullanımdan sonra motor içinde tortu bırakıyor
Luqy moil motul mobil sırasıyla
Termostat su pompası
Yağ filtresi hava filtresi polen filtresi
Fren balatalarına bakılır gerekliyse değişir
Triger set olarak değişir

• Beğen
Tepkiler: Hakan55

hasan26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok tesekkur ederim. servis birsey demedi bu konuda haftaya bir telefon edecegim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bunlarında değişmesi iyi olurdu bakılıp

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı motor olduğuna göre astra ile aynı olmalı. Ben 60 binde ek olarak V kayışı değişmiştim. Triger bu motorlarda zincir, 120 bin civarı değişiyo olması lazım. Servise sorun, bilmeleri lazım.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
oktay ustamızın dediği gibi zincir ses yapana kadar aslında değişmez ama siz 60 binde olduğu için bir kere ağır bir bakım geçirmesi gerekli bence triger set içerisinde v kayışıda olur bilyalar rulmanlar gergiler

hasan26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok tesekkurler, 120k km de zincir degisiyorsa. suan bir tek v kayisi degismesi gerekiyor anladigim kadariyla. cunku filtreler ve yaglar degisti. birde aracin lastik hava basinci surekli uyari veriyor ve bazen duzeliyor. sanirim soguklardan ?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
çok tesekkurler, 120k km de zincir degisiyorsa. suan bir tek v kayisi degismesi gerekiyor anladigim kadariyla. cunku filtreler ve yaglar degisti. birde aracin lastik hava basinci surekli uyari veriyor ve bazen duzeliyor. sanirim soguklardan ?
Lastik yükü seçiminizle ilgili olabilir.
Sinyal kolu üzerindeki menü tuşuna basarak menüye giriş yaptığınızda lastik yükü seçimi menüsünden kullanımınıza göre bir seçim yaptıktan sonra lastiklerinizi kitapçıkta belirtilen basınç değerine kadar şişirirseniz uyarılar kaybolacaktır.
Örnek olarak astra j'nin kitapçığından basınç değerleri paylaşıyorum. Kendi kitapçığınızdan aracınızın değerlerine bakınız.

Screenshot_20200119-195738.jpg

hasan26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler Ömer bey.
Servis den su sekilde bir cevap aldim emaille.

Aracımız dizel 1,6 dize 136 hp dir, bu tip motorlarda triger kayış olarak değilde zincir mevcuttur, kbu zincir setinde herhangi bir değişim km si mevcut değildir, ses yapmaya başladığında değişimini istemekteyiz.. v kayışınız bakımları esnasında kontrol edilir, kanal kısımlarında herhangi bir çatlak, kenar kısımlarında tülerme gibi bir durum yok ise değişiklik yapılmıyor.. bilginize.. bakımlarınız her 15,000 km de bir ya da km yi dolduramıyorsak senede 1 kez bakım yapılması gerekmektedir.. iyi günler

• Beğen
Tepkiler: omeroz