dizel-çekiş problemi-çözümü

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel-çekiş problemi-çözümü

budoka link' Alıntı:
Saol arkadasim.. Bu sorunla uzunca bir sure ugrastigimi biliyosun.. Bu konuda sende cok fikir yurutmustun tesekkur ederim.... Kici kirik bir sensor icin insan bu kadar ugrastirilirmi ya!  birde yalanci durumuna dusuyosunuz.. Bir servis nasil olurda sorunu gorup, biz bunu bir arastirip bakalim dedigi halde, sonraki gun aracinizda bisey yok diyebiliyor aklim almiyor!  cevremden astra alipta servislere hatim indiren arkadaslarim var... Aracimi severek almistim ama en kisa zaman da elden cikaracagim!

Neyse geçmiş olsun, servis gerçekten önemli mesela önceki araçlarımdan Corolla nın servisi çok ilgili ve düzenliydi, ama ben Corolla yı sevememiştim orası ayrı. Astra yı ise çok seviyorum ufak tefek sorunlarda da -sağolsunlar- Edremit teki Opel servisi elinden geleni yapıyor..

Eğer bu yüzden araçtan soğuduysanız 2. el değerini daha fazla düşürmeden aracı satın; iyi bilirim insan arabadan bir kez soğudu mu bir daha eskisi gibi güzel göremez.

kizilosman21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

freelook link' Alıntı:
vay arkadaş ne olacak bu OPEL servislerinin rezilliği. 046thumbsdown
Allah'tan 1-2 tane iş yapan doğru düzgün servis varda, yoksa külliyen rezil olacaz ortalıkta... walll
o servisler de rizeye coook uzak.ne yapsam istanbul a mı gelsem haftada bir :)))
araba 17 binde baskı balata yaktı kullanıcı hatası dedıler.kasa agır cekmıyor dedım adamlara bahane verdım hah işte sizde bundan dolayı zorlamıssınız kı balata yanmıs dedıler.pişkinlikte sınır tanımıyorlar :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kizilosman21 link' Alıntı:
o servisler de rizeye coook uzak.ne yapsam istanbul a mı gelsem haftada bir :)))
araba 17 binde baskı balata yaktı kullanıcı hatası dedıler.kasa agır cekmıyor dedım adamlara bahane verdım hah işte sizde bundan dolayı zorlamıssınız kı balata yanmıs dedıler.pişkinlikte sınır tanımıyorlar :)

e yuh yani  :D

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eee parasını verdin yaptırdın yani... e daha ne denebilir arkadaş... 17 000 de baskı balata değişiyosa bu araçlar, sağda solda drift yapan, arabayı topaç gibi döndüren şahinler vb. her 1000 km de bir balata değişmesi lazım... 2 şey denebilir... ya hatalı mal ürettiniz yada şahinlerin teknolojisini yakalayamadınız...  ;)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
eee parasını verdin yaptırdın yani... e daha ne denebilir arkadaş... 17 000 de baskı balata değişiyosa bu araçlar, sağda solda drift yapan, arabayı topaç gibi döndüren şahinler vb. her 1000 km de bir balata değişmesi lazım... 2 şey denebilir... ya hatalı mal ürettiniz yada şahinlerin teknolojisini yakalayamadınız...  ;)

Baskı balatayı garantiden değştirenler vardı aramızda... Hadi biz değiştirelim, Allah bildiği gibi yapsın onları diyelim sorun değil ama çoluk-çocuk yolda izde kalıp rezil olmak var işin ucunda :(

Diskler ayrı sorun, baskı balata ayrı sorun, kaliper sesi ayrı sorun, amortisörler ayrı sorun, debriyaj pedalı beşik gibi sallanır o ayrı sorun.. Nedir bu bizim çektiğimiz ya :) Ama yine de çok seviyoruz aracımızı :D

kizilosman21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
harikasın gülmekten öldüm ya.şahinlerin teknolojisi demek.kesinlikle doğru valla.
işin kötü yanı tam da hastaneye giderken yolda bırakması.cc devreden kendiliğinden çıkıyor,hız giderek azalıyor ama devir atıyor... derken yolun ortasında gitmez oldu araba.o kadar ittiğime mi yanayım aylar öncesinden aldığım doktor andevusunun gittiğine mi anlayamadım.ama arabamdan cok soğudum. büyük konuşmak istemiyorum ama bi fırsat bulursam satarım artık

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harikasın gülmekten öldüm ya.şahinlerin teknolojisi demek.kesinlikle doğru valla.
işin kötü yanı tam da hastaneye giderken yolda bırakması.cc devreden kendiliğinden çıkıyor,hız giderek azalıyor ama devir atıyor... derken yolun ortasında gitmez oldu araba.o kadar ittiğime mi yanayım aylar öncesinden aldığım doktor andevusunun gittiğine mi anlayamadım.ama arabamdan cok soğudum. büyük konuşmak istemiyorum ama bi fırsat bulursam satarım artık

bundan önce focus II ghia aracım vardı... full yapılı, aksesuarlı gösterişli bir araçtı... çok seviyordum ve değiştirmeye hiç niyetim yoktu... sırf usta hatasından motor yedi araç... yollarda rezil etti beni... sonuçta çok sevdiğim aracımdan soğudum ve sattım... bu aracı gördümde bayılmıştım... halada çok seviyorum... ama servisler tak ettiriyo kardeş... wala benim ilk dizel aracım... ve artık dizelde ne nasıl çalışır, hangi arıza kodu neden oluşur bunları filan öğrenmiş bulunmaktayım... ben mecbur muyum yaa o kadar işin gücün arasında aracın sorunu ne acaba diye araştırma yapmaya... opel saolsun... ya çaktırmadan usta yetiştiriyo, servislere kalifiye eleman olarak alacak... ya da millete kafayı yedirtecek...

kizilosman21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de ilk dizel aracım ama bu kadar sıkıntı bi opel de var.ben aracımı ya satacam ya da azıcık modifiye edecem ki heyecan gelsin.çok sıkıldım çünkü.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba... bir süredir aracımın çekiş problemiyle uğraşıyordum.. bildiğiniz üzere bu konuda baya bi soruda sormuştum... örnek olarak birinin linkini aşağıya ekledim... buraya yazmamdaki neden, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa onlara fikir verme açısından faydalı olacağını düşündüğümden.
sorunu az çok biliyorsunuz... kısaca hatırlatmak isterim... aracım 5 viteste sabit hızla giderken anlık gaz  kesmeyle (1sn lik) başladı... daha sonra şikayetim ilerledi...(hiç arıza lambası yakmadı)  5 viteste sürekli hale geldi... turbo açmıyo gibi yığılıyodu... sonra 4 vitestede aynı şeyler olmaya başladı... daha sonra 3. viteste de arada yapmaya başladı... Vs...

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=7732.msg179801#msg179801

neyseki bi insan evladı çıktı ve sorunumu kendi aracının sorunu gibi ilgilenip 1 gün içinde çözdü... TURBO BASINև SENS֖R֜ değişti arkadaşlar...
şu anda hiç bi sorun yok... bu ilgilerinden dolayı, OPAK'a, Selçuk beye ve başustaya minnettarım... Allah dert keder göstermesin inş..

- aracı satan bayi olmarına rağmen, 3 kez servislerine götürdüğüm halde, bunda böyle böyle sorun var dediğim halde, tecrübe de bizzat usta sorunu yaşamış olduğu halde, ertesi gün gözümün içine baka baka aracınızda bişey yok deyip yalan söyleyen, yakıttandır, devirsiz kullanımdandır gibi alay edercesine konuşan,önceki gidişlerimde verdikleri halde son gidişimde iş emri formu vermiyoruz deyip, zorla fotokopisini veren, açıkcası bir daha kapısının önünden geçmiyeceğim ***L 'ı Allah a havale ediyorum...

- aracınızı bırakmanız lazım en az 1 hafta 10 gün sürer... bi deniyeceğiz diyen... e araç kalsında sonunda bişeyyok deyip vermeyin dediğim cevap olarak ta öyle de diyebiliriz diyen, resmen başından savmak için konuşan ***N 'ı da Allah a havale ediyorum...

* - yıldızları ben koydum... aslında açıkca yazmak gerek ama anlayan anlamıştır zaten...

sayelerinde ilk ve son opelim oldu !..

Servise gittim geçen hafta  cam suyu yukarı sıkıyor diye ,içeri bile almadılar arabayı dışarıda bir sıktı felan normal dedi gitti (bizzat tavanı sulaması için tasarlanmış benim haberim yok ,amortisörler için gittim daha sürmeden birşey yok gibi görünüyor dedi (ihtimaller üzerine deneyim bu olsa gerek), koku geliyor araçdan dedim normaldir dediler (var olan bütün koku iyi birşeymiş)....herşey ama HERşEY normal servisler için

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servislerin, garanti devam ederken var, garanti sonrasında yok dediklerine inanırım ancak.