Dizel Astra 95 bg - 120 bg

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Dizel Astra 95 bg - 120 bg

1.3 fındık kadar bi motor fikrine katılmıyorum...
çünkü;
1.4 olup 180 beygir olan motorlar var....!!!
opelin bile 1.4T = 140 beygir astrası var.....
doğru değil mi_?

120 beygir dizel bi astra kullanan birisinin arabasına binmek isterdim...
aracın egzoz emisyon pulunun nasıl alınacağı konusu harbiden düşündürücü....

astra dizel 120 beygir olsaymış ne güzel yürürmüş diye düşünmekten kendimi alamıyorum...
aracımı almadan önceden beri bu konu kafamda soru işareti olarak vardı....

walla 120 beygir için egzoz ve havafiltresini büyütmeye bile değer :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖nder bey,  evet 1,4 motordan 180 hp elde edilen polo GTİ var.  Ama onlar salt yazılım ürünü değil, kompresör, egsoz filtre.. vs vs bir takım ilave ekipman var.

Bu sebeple yalın bir 1,3 motor için 95 hp nin üzerinde  güç artışı beklemek konusu yukarıdaki detaylı anlatımlarımla birlikte değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

Motor konusunda dediğinize katılıyorum, zaten o sebeple bazı mesajlarımda eğer bu araç gerçekte hak ettiği 1,6 120 hp  motora sahip olsa satmayı düşünmezdim bile diyorum...

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

oda doğru....
ekipman ilavesi de yapmak lazım...
yeri gelir sade egzoz bile 20 - 25 beygir güç artışı sağlayabilir...
sanırım araca dokunmamak lazım....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Focus a yazılım attırdığımda 200 Euro ydu, 1000 lira + KDV fahiş bir ücret en fazla 30dk lık bir program yüklemesi sonuçta.

95Hp lik Cdti motorunu ne kadar güçlendireceğiniz önemli, eğer çok güçlendirecekseniz motor ömrü riske giriyor + konvektör iptali gerekiyor ama alt devirleri güçlendirmeye yönelik 110-115hp alınacak yazılımlarda bildiğim kadarıyla buna gerek olmuyor.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Konuya açıklık getireyim

Opel bayisinin sahibinin açmış olduğu bir tunnig firmasıdır, yapılan işlemlerden sonra kesinlikle garanti dışı kalmaktadır fakat şirket sahipleri aynı olduğu için bir sorun çıkarsa kendi servisinde halledicek, dediğim gibi yapılan işlemler kesinlikle garanti kapsamı içerisinde değildir tunnig firması ile opel arasında herhangi bir anlaşma yoktur şirket sorunları kendi bünyesinde halledecek.

yaptırmayı düşünen arkadaşlar varsa yinede böyle profesyonel çalışan yerlerde yaptırsınlar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Konuya açıklık getireyim

Opel bayisinin sahibinin açmış olduğu bir tunnig firmasıdır, yapılan işlemlerden sonra kesinlikle garanti dışı kalmaktadır fakat şirket sahipleri aynı olduğu için bir sorun çıkarsa kendi servisinde halledicek, dediğim gibi yapılan işlemler kesinlikle garanti kapsamı içerisinde değildir tunnig firması ile opel arasında herhangi bir anlaşma yoktur şirket sorunları kendi bünyesinde halledecek.

yaptırmayı düşünen arkadaşlar varsa yinede böyle profesyonel çalışan yerlerde yaptırsınlar.

+1

Bu işlem tecrübeli ustalar tarafından yapılmadıkca aracınıza zarar verebilecek ya da kullanım keyfini törpüleyecek para tuzaklarıdır.