dizel araçlarda partikül filtresi temizliği

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.3 DTE Ecoflex'te var.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a13dte lerde var.
kullanma kılavuzunda partikül filtresi ışığı yandığında sürmeye devam edin ve 2000devir/dk nın altına inmeyin, temizleme işlemi bittiğinde ışık kendi sönüyor, yanıp sönmeye başlarsa doğru servise diyor..

tennur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..........Dizel partikül filtresi dolu sürmeya devam edin............
Bu sorunu çözmek için çok araştırdım ve sanırım sorunmu çözdüm. Benim yaptığım uygulamayı yaprsanız sanırım bu problemden kurtulacaksınız. Astra 1.3 95 BG aracımı 100 km kadar kullandıktan sonra bu sinyali gördüm ve aklım çıktı sürmeye devam ettim. 15-20 km sürüş sonrası sinyal kayboldu. Ancak bu sorunum her 100-150 km de bir tekrar etmeye başladı ve benim sinirlerim zıplıyor, her şeyi bırakıp benim oğlanı 15 km gezdirmeye devam ediyordum. Servisi aradım çözüm için tatmin edici sonuç çıkaramadım. İşime her gün sıkışık trafikte gitmekteyim. 2. vitesten 3 e nadiren çıkabiliyorum. Sorunun kaynağıda bu zaten. Başladım araştırmaya ve sonunda o gün bu gündür böyle bir problemim yok. Çözüm şu, önceleri devri daima 1500-2000 arası kullanırdım hep. 2000 devirde vitesi yükseltirdim. Şu anda vitesi yükselteceğim zaman devri 2400-2500 e çıkartıyorum 1.vites hariç tabi. Onun dışında yine arabayı 1500-2000 de kullanıyorum. Bu kullanımlarım sonrası tekrar aynı sorunu yaşamadım. Şiddetle tavsiye ederim. Bu arada özellikle beylere belirtiyorum, bayan şöför olarak tavsime kulak verin:)

honder35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
2009 insignia 2.0 CDTİ aracımın partikül fitresi tıkanmış aracı servıse götür dıye uyarı çıkıyor. Bir arkadaşım 3000 devirde 15 kullan kendini temizler diyor.. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımınızı bekliyorum.

dragon99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce partikül filtresi deneyimimi yazmıştım eski mesajı okuyabilirsiniz . içini boşaltın kurtulun. yakıt düşer güç artar.