dizel araçlar için bujilere pul takılması

junoir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecenlerde arkadaşlarla muhabbet esnaında fors fiesta 1.4 dizel aracının bujilerine pul takılma işlemi yaptırmış ve şuan 1100 1200 km arası yol yaptığını daha önce 900 km gidebildiğini iddaa etti. ben corsa c 1.3 cdti aracımla 850 km yi zor görürken bu duruma çok şaşırdım konu hakkında bilgisi olan varmı ?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben duymadım. Duysam da pek itibar etmezdim açıkçası.

junoir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben duymadım. Duysam da pek itibar etmezdim açıkçası.
yanlış ta biliyo olabilirim ama bildiğim kadarıyla dizel araçlarda normal buji yok kızdırma bujisi var onlarada bişey takıldığını bende pek duymadim ilgine teşekkürler bişeydaha sorcam bilgin varmı bilmiyorumda cc 20 ye aux yapılıyomu ?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizellerde buji olmaz , enjektörlere pul atmakta motoru mahveder , Gaz pedalına az basarakta aynı şekilde az yaktırırsınız

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
dizellerde buji olmaz , enjektörlere pul atmakta motoru mahveder , Gaz pedalına az basarakta aynı şekilde az yaktırırsınız

diesellerde buji olmaz dersek yanlış olur buji var ama eteşlemek için değil kızdırmak için farklı bir tür yani benzinlideki gibi kıvılcım çıkarmıyor ateşleme yapmak için

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diesellerde buji olmaz dersek yanlış olur buji var ama eteşlemek için değil kızdırmak için farklı bir tür yani benzinlideki gibi kıvılcım çıkarmıyor ateşleme yapmak için
evet haklısın kızdırma bujileri var ,
ama kızdırma bujisinede pul atmak yakıtı asla etkilemez bahsedilen buysa

CorsaC31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinli araçlardada iridyum bujiler var arkadaslar.ben arastırdım.almayı dusunuyorum.dizellerde işe yaramaz sanırım ama benzinli araçlarda yakıtın tam yanmasını saglıyor.normalde bulunan bujiler yakıtı nadiren yada hiçbizaman tam yakmazmış

junoir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bende inanmadım pek olcak iş gibi durmuyo ankarada bu işi yapan birileri varmış...