Dizel Araba Nasıl Kullanılmalı ?

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ağzına sağlık ahmet abi profosör gibi konuşmuş

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıklamaların çok iyi abi,başka önerdiğin birşeyler var mı?

özellikle dizel arabanın bir yakıtına bir de yağına dikkat edin demiştim. yakıtı eurodizel kullanın ve güvendiğiniz bir istasyondan alın. güvenilir bir istasyon her zaman markadan önce gelir. dizelde marka olarak ta öncelikle shell, BP, PO
yağ olarak tam sentetik yağlar kullanın mobil1 0-40 / 5-40 tam sentetik. castrol edge vb.rahatlıkla 15.000 km. kullanırsınız.
bu arada yağ filtresinin de mümkün olduğu kadar kalitelisini alın ki yağla birlikte uyumlu çalışsınlar.
klimanızı yaz kış 15-20 günde bir 1-2 dakika çalıştırın.
lastik havalarınızı ( stepne dahil ) sık sık kontrol edin.

Fenerlist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra dizel kullanıcısı olarak rampa çıkarken 3000 devirin üstünde düz yolda ise 2500 3000 devir arası vites değiştiriyorum yakkıtta da farkediyor.Rampa çıkarken 3000 in üstüne çıkılmadığı zaman araba bayılıyor toparlamakta zorlanıyor.Düz yolda 2000 devrin aşağısında kullandığım zaman araba hızlanmakta zorlanıyor bence en iyi devir 2000 3000 arası kullanmak..

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın carbon clean aklımda öyle kalmış ya.

Yağ olarak Castrol Edge kullanıyorum güzel yağ ama biraz tuzlu oluyor.

Açıklamalar için teşekkür ederim.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın carbon clean aklımda öyle kalmış ya.

Yağ olarak Castrol Edge kullanıyorum güzel yağ ama biraz tuzlu oluyor.

Açıklamalar için teşekkür ederim.

Mobil-1 0-40 tam sentetik kullan,castrolden hem daha kaliteli hem daha ucuzdur. (4 lt. 70 lira civarı, castrol reklama verdiği trilyonları bize bindiriyor. dolayısı ile fiyatı pahalı:)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgilerden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim aracımın 1750-2500 devir aralığında 200 tork ürettiği yazıyor demekki bende bu devirler içinde kullanırsam en yararlısı olucak

peki bir sorum daha var internette okuduğum kadarıyla dizellerde sürekli düşük devirlerde kullanmak sağırlaşmaya neden oluyormuş bende düşük devir kullanınca bunun olmasından korkuyorum sizce bu korku yersiz mi teşekkürler

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgilerden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim aracımın 1750-2500 devir aralığında 200 tork ürettiği yazıyor demekki bende bu devirler içinde kullanırsam en yararlısı olucak

peki bir sorum daha var internette okuduğum kadarıyla dizellerde sürekli düşük devirlerde kullanmak sağırlaşmaya neden oluyormuş bende düşük devir kullanınca bunun olmasından korkuyorum sizce bu korku yersiz mi teşekkürler

Ben de aynı şeyi merak ediyorum. Aracımı şehirler arası yolda 5. viteste 90 km/h'a sabitleyip kullanıyorum, devir tam 2000 de kalıyor. bu kullanım ile çok iyi yakıt tasarrufu sağlıyorum. Araç yeni olmasına karşın yol bilgisayarında şehirlerarası yolda iken ortalama 4 litre/100 km yi gördüğüm oluyor. Böyle kullanımın araca herhangi bir olumsuz etkisi var mı merak ediyorum.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle dizel arabanın bir yakıtına bir de yağına dikkat edin demiştim. yakıtı eurodizel kullanın ve güvendiğiniz bir istasyondan alın. güvenilir bir istasyon her zaman markadan önce gelir. dizelde marka olarak ta öncelikle shell, BP, PO
Düna kadar eurodizel olarak Opet kullanıyordum, dün izmir dönüşü Opet bulamadığım için Shell aldım, belki psikolojik belki gerçek aracın motor sesi azaldı sanki. Üzerine bugün bu mesajı okuyunca "çok da psikolojik değilmiş" dedim.

reko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım sadece dızellere..