Dış Sıcaklık Sensörü Arızası

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. 2008 model aracımın sıcaklık göstergesinde F harfi yazmakta. Biraz araştırma yaptıktan sonra sensörün bozuk olduğunu düşündüm. Sensörü tamponda bulmasına buldum ancak sensöre bağlı olan her hangi bir soket yoktu. Sensöre giden kablonun nerede olduğuyla alakalı bi fikrim yok. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Bulundugum ilçede elektrikçi olmadığı için kendim halletmeye çalışacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sensör var ama kablo yok. Bu kablo nerede olabilir?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam sensörü ön tamponda buldunuz değilmi ? Ayrıca aracınız Corsa D serisimidir ?

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Up

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: BamTeli

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı siz aldığınızdan beri mi F hatası veriyor yoksa bu hata yeni mi çıktı kablo sensörün arkasından gidiyor ama nereye gidiyor hiç bakmadım. Ampül sipariş etmiştim değişirken tamponu da sökeceğim o zaman daha dikkatli bakarım sensör kablosu nereye gidiyor diye.

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı siz aldığınızdan beri mi F hatası veriyor yoksa bu hata yeni mi çıktı kablo sensörün arkasından gidiyor ama nereye gidiyor hiç bakmadım. Ampül sipariş etmiştim değişirken tamponu da sökeceğim o zaman daha dikkatli bakarım sensör kablosu nereye gidiyor diye.

Aracı aldığımdan beri böyle. Sonradan olmadı. Kablonun nerden ne şekilde geldiğini bulamadım. O yüzden şuan sensör boşta duruyor. Bir fırsatını bulup elektrikçiye gidebilirsem sanırım sorunu çözebilirler.

BamTeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kablonun nereye gittiğine bakıp yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kablonun nereye gittiğine bakıp yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Aracın ilk sahibi misiniz yoksa sizden önceki sahibinin önden büyük bir kazası falan olmuş mu. Çünkü orada 2 kablolu bir soket olması lazım sensöre bağlanan önden ağır hasar aldıysa soket kablo falan kopmuş olabilir toplayan usta da unutmuştur benim tahminimce. Bugün baktım çünkü, kablolar orta konsoldaki ekrana bağlanıyor.