Dış Ortam Sıcaklık Sensörü Sorunu

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracımın dış ortam sıcaklık sensörüyle ilgili bir sorun var. Şöyle; normalde orta konsoldaki ekranda yazması gereken dış sıcaklık değeri yazmıyor. Ancak yağışlı havalarda ekranda -40 derece gösteriyor. Yani dış ortam sıcaklık sensörü hattında bi kısa devre oluşuyor yağmur yağınca. Sensörün kendisiyle ilgili bir sorun olmadığına eminim. Çünkü iki kere sensör değiştirdim. İkisinde de ekranda sıcaklığı göstermiyor, ancak yağmur yağdığında -40 derece gösteriyor. Dolayısıyla sorun bu hatla ilgili kablolarda yada başka bişeyde.
Şunu soracak olabilirsiniz. Bunun sana ne zararı var?
yağmur yağdığında ve -40 derece yazısı yazdığında, araç rölantide 800 devirde çalışması gerekirken 1100 devirde çalışıyor, araç otomatik olduğu için kırmızı ışıklarda durduğum zaman araç hareket etmek istiyor sanki gaz veriyormuşum gibi. hem şanzımanı zorluyor hem çok yakıyor.
yağmur bitip araç kuruduğunda -40 derece yazısı ekrandan kalkıyor ve araç eski haline dönüyor.
sormak istediğim, sensörle ilgili bi sorun olmadığına göre sorun ne olabilir?
başına gelen olduğunu sanmıyorum ama belki bi fikri olan olabilir.
bu hattın şemasını aradım ama bulamadım. şemasını bulabilen olursa çok sevinirim

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sigortasını söküp taktınız mı? veya hiç değiştirdiniz mi?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam ilgili sigortayı bulamadım. saatlerdir şemayı inceliyorum. sanırım dış ortam sıcaklık sensörüne ait bi sigorta yok.