Direksiyonun Altından Motor Sıcaklığı geliyor.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Benim araçta akşam serinliğinde camlar açık giderken direksiyonun alt tarafına elimi attığımda motor sıcalığı hisediyorum.. Özellikle 50-60 KM ve üstü hızlarda oluyor kışın pek sorun olmazda yazın çok sorunlu hafif serin havalarda Klima açmak zorunda kalıyorum. Kilima derecesini LO konumuna almama rağmen menfezlerden gelen hava dış ortamla aynı.. bu tarz bir sorunla karşılaşan oldumu? yada sorunu yaşayıp yaptıran.

Saygılar Sevgiler.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Direksiyonun Altından Motor Sıcaklığı geliyor.

ben pek klimayı sevmedigimden , birde camları açık gitmekten zevk aldıgımdan genelde aracı bu şekilde kullanıyorum. ancak böyle bi sorun hiç dikkatimi çekmemişti. olsa herhalde bu sıcaklığı farkederdim. cuma memleketime ( canım adanaya) gidecem . uzun yolda denerim tekrar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben sürekli klima 2. konumda 20 derece kullanıyorum böyle bir probleme dek gelmedim
acaba klima da bir problem mi var sn. hıseyintekin ?
hiç soğutmuyor mu klima?

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ben sürekli klima 2. konumda 20 derece kullanıyorum böyle bir probleme dek gelmedim
hiç soğutmuyor mu klima?

Hakan bey,
Klimayı 22-23 derecede (AUTO Modunda) kullanıyorum çok iyi soğutuyor hatta dişlerimde hissediyorum serinliğini ama Akşam serinliğinde Klima kapalı iken ve dereceyide düşürdüğümde Direkiyonun altından sıcalik geliyor bariz bir şekilde camlar acık olmasına rağmen yinede sıcalığı hisediyorum. Servis yolu görünüyor sanırım..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2153.msg44364#msg44364 date=1314130087]
hiç soğutmuyor mu klima?

Hakan bey,
Klimayı 22-23 derecede (AUTO Modunda) kullanıyorum çok iyi soğutuyor hatta dişlerimde hissediyorum serinliğini ama Akşam serinliğinde Klima kapalı iken ve dereceyide düşürdüğümde Direkiyonun altından sıcalik geliyor bariz bir şekilde camlar acık olmasına rağmen yinede sıcalığı hisediyorum. Servis yolu görünüyor sanırım..
[/quote]
klima kapalıyken dereceyi LO ya da alsanız aracın ileri hareketinden dolayı içeriye bir miktar dış ortam havası geliyor. tabi bu hava içeri gelmeden önce motorun etrafından dolaşıyor dolayısıyla motorun sıcaklığından dolayı ısınıyor. yönlendirme tuşu hangi konumda ise (ön cam, orta yada ayak bölmesi) bu sıcak hava içeriye giriyor. ben bu durum için havalandırmayı yada klimayı çalıştırmadığım zamanlar ön cama yönlendiriyorum.
ufak bir not daha ş.içinde yoğun trafikte sürekli dur-kalklarda klima soğuk hava üretemiyor. sanırım motorun belli bir devirde çalışması gerekiyor soğuk hava üretebilmesi için.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim halil bey açıklama için demekki sizdede bu gibi bir rahatsızlık var ki cama yönlendirmişiniz. ancak ben Klimayı sadece AUTO Modunda kullanıyorum iç ortamı belli bir sıcalıkta tutuyor ve sorun yok.
Birde sizin yaptığınız gibi deneyeceğim acıkcası yönlendirme tuşlarıyla hiç oynamadım Klima kendi istediği yere yönlendiriyor.. Belkide Klimayı kapatınca ayak yönlendirmesine geçiyordur otomatik olarak bilmiyorum. :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
Teşekkür ederim halil bey açıklama için demekki sizdede bu gibi bir rahatsızlık var ki cama yönlendirmişiniz. ancak ben Klimayı sadece AUTO Modunda kullanıyorum iç ortamı belli bir sıcalıkta tutuyor ve sorun yok.
Birde sizin yaptığınız gibi deneyeceğim acıkcası yönlendirme tuşlarıyla hiç oynamadım Klima kendi istediği yere yönlendiriyor.. Belkide Klimayı kapatınca ayak yönlendirmesine geçiyordur otomatik olarak bilmiyorum. :)
rica ederim, muhtemelen aynı şeyi yaşıyoruz ki bu tüm araçlarda böyledir benim bildiğim. ben auto'yu ş.dışında kullanıyorum. ş.içinde söylediğim sebeplerden dolayı yoğun trafikte klima açmıyorum. ayrıca havalandırma mazgallarındaki konfor ayarı da hoşuma gidiyor çıkan havayı aracın içine güzel dağıtıyor. ( yanlardaki mazgallarıda da konfor ayarı olduğunu epey geç fark etmiştim :p )

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Hllb,

Konfor ayarı derken ??

Not : Sanıyorum sayenizde bir şey daha öğreneceğim bugün bravoo

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Sayın Hllb,

Konfor ayarı derken ??

Not : Sanıyorum sayenizde bir şey daha öğreneceğim bugün bravoo
aynen ve aracın sıkışık trafikte soğutmadığını bende farkettim belli bir devirde veya hızda buz gibi yapıyor

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klimayı kapatmadan önce iç sirkülasyon moduna alıp öyle kapatın. Bir de bu şekilde deneyin bakalım yine içeri sıcak hava verecek mi? Benim araçta denedim ş.içinde durkalklarda sıkışık trafikte klima soğuk vermeye devam ediyor.